VERETULT

Raamatu kaas
Lehekülgede arv
80
Mõõtmed
215 x 135
Avaldamise aeg
09.07.2005
Tõlkija
Toimetaja
Sari
Hind
7,80 €
Meie veebipoest on raamat otsa saanud!

Vana Mato Rujo talu seisis maakohas kõrvalisena, lõikudes tumedalt õhtuvalgusse. Ainus plekk tasandiku tühjal piirjoonel.

Neli meest lähenesid vana Mercedesega. Tee oli auklik ja kuiv - vilets külavahetee. Manuel Roca nägi talust neid tulemas.

Ta läks akna juurde. Kõigepealt märkas ta tolmupilve maisi kohale tõusmas. Siis kuulis mootorimürinat. Kellelgi polnud siinkandis enam autosid. Manuel Roca teadis seda. Ta nägi Mercedest eemal välja ilmumas ja siis tammede rivi taha kadumas. Rohkem ta ei vaadanud.

Ta läks laua juurde ja pani käe tütre pea peale. Tõuse, ütles ta talle. Ta võttis taskust võtme, asetas selle lauale ning andis pojale pealiigutusega märku. Otsekohe, vastas poeg.

Need olid lapsed, kaks last.

Lühiromaan "Veretult" (Senza Sangue) ilmus 2002. aastal ning avaldati kiiresti mitmekümnes keeles. See lugu räägib sõja julmusest, väikese tüdruku kokkuvarisenud maailmast ja terve elu kestvast kättemaksu ja paranemise otsimisest.
"Veretult" tuletab meile meelde, et kõik sõjad on ühesugused - eksinud meeste ja naiste tehtud vead, ja et ükski elu ei jää kaotusest või lootusest puutumata.

Alessandro Baricco, üks tunnustatumaid itaalia kirjanikke, on sündinud 1958. aastal Torinos. Eesti keeles on varem ilmunud tema rahvusvaheline bestseller "Siid"  (Seta).