Uudised

Lastekirjanduse keskus avaldas oma suvelugemise soovitused! Seal oli ka Pegasuse raamatuid, mida saab homseni osta 30% soodsamalt. Soodustus lisandub ostukorvis.

Suvelugemine peale 2. klassi

Liis Sein. „Mona isepäine isa“

Suvelugemine peale 3. klassi

Tiina Laanem. „Katariina kaaperdab kooli“

Kirjastuselt Pegasus ilmus Dan Browni esimene lasteraamat „Metsik sümfoonia“. Raamatu teeb eriliseks see, et seda saab nii lugeda, vaadata kui ka kuulata.

Pegasusel oli märtsikuu lõpus esimene kontorimüük. Aitäh kõigile, kes kohale tulid! 

Hoidke silmad lahti. Juba sellel aastal tuleb uus kontorimüük!

Ülikoolirektor ja biokeemik Tiit Land ning saatejuht Marko Reikop vestlesid saates “Ringvaade” toitumisest, veresuhkru jälgimisest ja raamatust “Glükoosirevolutsioon”.

Kaks Pegasuse lasteraamatut on valitud Eesti Kultuurkapitali aastaauhindade nominentideks parima lasteraamatu kategoorias. Auhinnale kandideerivad Tiina Laanemi raamat „Katariina kaaperdab kooli“ kui ka Liis Seina „Mona isepäine isa“. Võitjad kuulutatakse välja emakeelepäeval, 14 märtsil.

Ajakirja TervisPlussi veebis ilmus lugu “Glükoosirevolutisooni” autorist Jessie Inchauspést. Loe ka katkendeid Jessie äsjailmunud raamatust.

Raamatu „ABBA. Austusavaldus ülimale popbändile“ autor Stany Van Wymeersch kohtus eestikeelse väljaande kaanepiltide autori Govert de Roosiga ja andis talle üle raamatu eksemplari.

Neljapäeval, 15. detsembril esitles õnnekoolitaja ja autor Dalí Karat Tallinnas Solarise Apollos oma raamatut “Naine 2.0. Sinu uus tase naisena”.

Peale 16. detsembrit tellitud raamatud ei jõua enam jõuludeks kohale. 

Ilmunud on õnnekoolitaja Dalí Karati raamat “Naine 2.0. Sinu uus tase naisena”. Telli raamat e-poest juba täna! Esimesed 50 tellijat saavad raamatu autori autogrammiga. Loe raamatu kohta ka SIIT.

Raamatu “Vaikuse valgus” autor Triinu Tints andis intervjuu Kanal 2 saates „Õhtu!“. Triinu on kogemusnõustaja, koolitaja ja õpetaja, kes räägib raamatus oma keerulisest teekonnast emaks saamiseni.

Rahvusvahelise Noorsookirjanduse Nõukogu (IBBY) Eesti osakond on aastast 2004 andnud välja Paabeli Torni tõlkeauhinda parimale juturaamatule ja alates 2016. aastast ka parimale pildiraamatule.

Crimetime BookBeat Award 2022 parima krimiautori auhinnale kandideerivad Camilla Grebe, Viveca Sten, Sofie Sarenbrant. Võitja kuulutatakse välja Göteborgi raamatumessil septembri lõpus.

 

"Grebe sai „Varjuküti“ idee Michelle McNamara raamatust, kus kirjeldatakse tegelikkuses toimunud sündmusi – USA-s kurikuulsaks saanud Golden State’i mõrvar, kes pani toime kuraditosin tapatööd, tabati alles siis, kui ta oli 71 aastat vana.

Kirjastus Pegasus puhkab 04.07-24.07, seetõttu  võib kirjadele vastamine võtta tavalisest kauem aega. E-poest tellitud raamatud saadetakse korra nädalas välja.

Ilusat suve! 

"Minajutustajast peategelastega krimkad ei ole mingi haruldus, kuid «Toateenija» Mollys on see teistest eristuv miski, mis tekitab ­suunurka muige, pannes samal ajal kulmu üllatusest kerkima. Kuigi romaanis olev mõrv on «lihtne», on kogu ülejäänud virvarr selle ümber paras­jagu keerukas ning krimisõbralt suurt tähelepanu nõudev." - Helen Pärk

 

Kohtumised autoritega on alati toredad ja südantsoojendavad!

Paljud Pegasuse ja teiste kirjastuste raamatud on nüüd saadaval ka audioversioonina. Raamatuid loevad armastatud näitlejad ilusas emakeeles. Proovipaketiga saab ühe tasuta audioraamatu proovimiseks! Digireadis on raamatud nagu "Koidik surnud postkastis","Postkaart Itaaliast" ning paljud teised. 

Kas oled juba Angela Marsonsi raamatuid lugenud? Maailmas on müüdud üle viie miljoni Angela Marsonsi raamatu. Tema esimese sarja "Vaneminspektor Kim Stone'i juhtumid" avaosa ilmumisest on möödunud seitse aastat. Sarjas on nüüdseks ilmunud 16 raamatut. Just ilmus ka eesti keeles sarja seitsmes osa "Murtud luud". 

 

Jaan Martinson koostas nimekirja möödunud aasta krimiraamatute paremikust. Georges Simeneoni "Maigret ja tema surnu" oli edetabelis teisel kohal. 

Martinson ütles teose kohta nii: "Ta näitab ära, kuidas üks politseinik võtab ühe tapetu sedavõrd südameasjaks, et sellest saab tema surnu, ja ta teeb kõik endast oleneva, et tõe jälile jõuda," 

"Mitu lugu lõppesid siin ka sedamoodi, et tekkis tunne, nagu oleks kraan täpselt niipalju kinni keeratud, et see viimane tilk jäi kraanitoru otsa rippuma ja seal ta nüüd väreleb vaikselt ja mina ei saa kraani lahti keerata, sest autor ei luba. Sügeleb kohutavalt, aga ma ei saagi teada, mis edasi juhtus!

Eesti kinodes saab alates neljapäevast, 30. septembrist vaadata kauaoodatud uut Bondi filmi "Surm peab ootama" ("No Time To Die"). Filmi režissöör on Cary Joji Fukunaga, James Bondina astub viimast korda üles Daniel Craig. Uuele Bondi-filmile tegid tunnusloo Billie Eilish ja tema vend Finneas, seda esitab Billie Eilish.

Täna, 3. septembril tähistab 90 aasta juubelit armastatud lastekirjanik Jaan Rannap. Austatud juubilari käis õnnitlemas ka Pegasuse kirjastuse esindus. Jaan Rannapi kõige tuntuma raamatu "Agu Sihvka annab aru" saate soetada meie kirjastuse e-poest siit.

Raamatugurmaan kirjutas oma blogis meie uuest raamatust "Terapeut".

"Autor on selles romaanis mõnuga keerutanud, kahtlusaluseid oli mul vahepeal ikka täitsa mitu. Nautisin seda väga, et mõtted ei saanud lugedes rahu, sest see on minu jaoks üle keskmise hea põneviku tunnus. 

Rahvusraamatukogu kultuurinõunik Karl Martin Sinijärv soovitab sel nädalal Vaclav Smili teost "Arvud ei valeta. 71 asja, mida peab maailma kohta teadma".