VERES PEITUV KUNST

Kategooria
Raamatu kaas
Lehekülgede arv
256
Mõõtmed
140x215
Avaldamise aeg
30.08.2016
Tõlkija
Toimetaja
Hind
17,60 €
Soodushind
4,90 €
Meie veebipoest on raamat otsa saanud!

London, 1888. aasta lumine detsembrikuu

34-aastane Sherlock Holmes vaevleb Rappija juhtumi nurjunud uurimise tõttu ning on langenud taas kokaiini küüsi. Watson ei suuda sõpra lohutada ega julgustada – kuni Pariisist saabub kummaline kodeeritud kiri. Kaunis prantsuse kabareetäht mademoiselle La Victoire teatab, et tema ja inglasest lordi abieluväline laps on kadunud ning et teda ennast on ühel Montmartre’i tänaval rünnatud.

Koos Watsoniga Pariisi kiirustanud Holmes avastab, et kadunud laps on üksnes palju olulisema juhtumi üks seik nagu suure jäämäe tipp: kõige kuulsam raidkuju pärast tiivulise võidujumalanna Nike leidmist on Marseille’s vägivalda rakendades röövitud ning mitu Lancashire’i siidivabrikus töötanud last on leitud mõrvatuna. Kõigi kolme juhtumi asjaolud osutavad ühele mõjukale mehele, keda keegi ei söanda puudutada.

Kas Holmes paraneb õigel ajal, et leida kadunud poiss ja teha lõpp kerkivale mõrvalainele? Selleks peab ta olema samm ees ohtlikust prantsuse rivaalist ning oma venna Mycrofti ähvardavast sekkumisest.

See Sir Arthur Conan Doyle’i stiilis kirjutatud uusim seiklus saadab legendaarse duo Londonist Pariisi ning seejärel talviselt jäisesse Lancashire’i, et uurida juhtumit, milles Watsoni sõprus ning Holmesi haprus, andekus ja kunstnikuanne seatakse äärmisele piirile.

Bonnie MacBird on töötanud Hollywoodis Universali mängufilmide osakonna juhatajana ning võitnud auhindu tõsielufilmide stsenaristi ja produtsendina. Lisaks meelelahutusvaldkonnas tegutsemisele õpetab ta California Los Angelese ülikoolis stsenaristide kursusel, on tunnustatud akvarellist ning peab sageli loenguid kirjandusloomest, loovusest ja Sherlock Holmesist.