MÕISTMISE RAAMAT: Leia tee vabadusse

Autor
Kategooria
Raamatu kaas
Lehekülgede arv
230
Mõõtmed
140 x 210
Avaldamise aeg
22.11.2010
Tõlkija
Toimetaja
Hind
12,52 €
Meie veebipoest on raamat otsa saanud!

Vabaduse tee on täis küsimusi ja ebakindlust. Kas on üldse võimalik tõepoolest teada, kes me oleme? Kas meie elul on kindel siht või oleme siia sattunud juhuslikult? Milline peaks olema meie panus, kelleks me peaksime saama, mida looma, mida jagama?

"MÕISTMISE RAAMATUS" esitab Osho, üks meie ajastu provokatiivsemaid mõtlejaid, inimesele väljakutse mõista maailma ja iseennast uuel ja radikaalsel moel. Esimene samm mõistmise poole on tema sõnul seada küsitavuse ja kahtluse alla kõik, mida meile on seni õpetatud: ainult oma uskumusi ja eelarvamusi kahtluse alla seades on inimesel võimalik avastada omaenda ainulaadne hääl.

Kui oleme avastanud oma tõelise loomuse, võivad meile osaks saada kõikvõimalikud inimlikud kogemused – Kreeklane Zorbast iseloomustavatest maistest ja lõbujanulistest elamustest kuni Gautama Buddha vaikivate ja mõtlike väärtusteni. Me võime saada tervikuks ja elada väärikalt, suutes reageerida loovalt ja empaatiliselt religioossetele, poliitilistele ja kultuurilistele lõhedele, mis tänapäeval meie ühiskonda katkuna hävitavad. 

Selles murrangulises töös Osho määratleb, vabastab ning aitab lahti siduda hirmu ja mittemõistmise sõlmi, mis takistavad meid omaenda isikliku vabaduse loomise teel.

Kahelge – sest kahtlemine pole patt, see on märk intelligentsusest. Kahelge ja küsige nii kaua, kuni saate vastuse. Te ei pea andma vastust ühelegi rahvale, kirikule ega jumalale.
Teie ainus ülesanne on tunda iseennast. Ja ime seisneb selles, et kui te täidate selle ülesande, siis suudate pingutuseta täita ka palju teisi. Teie silmad avanevad, kui leiate oma olemise. Ellusuhtumine teeb läbi radikaalse muutuse. Te hakkate tundma uusi vastutusi, mis pole tüütud kohustused, vaid rõõm
           
- Osho.