KULGEMINE

Kategooria
Raamatu kaas
Lehekülgede arv
327
Mõõtmed
155x235
Avaldamise aeg
29.08.2022
Tõlkija
Toimetaja
Hind
20,90 €

Kulgemine on seisund, milles inimene on oma tegevusest nii haaratud, et kõik ümbritsev muutub tähtsusetuks.  See tavalugejale mõeldud raamat võtab kokku aastakümneid kestnud uurimused inimeksistentsi positiivsete külgede kohta – need on rõõm, loomingulisus ja täielik elust haaratus, mida autor nimetab kulgemiseks. See lihtne sõna annab täpselt edasi selle näiliselt pingutusevaba tegevuse tähenduse. Kuigi kulgemine tundub väliselt lihtne, ei ole see kaugeltki nii. Kulgemine nõuab sageli suurt füüsilist või vaimset pingutust ning seda ei ole võimalik saavutada ilma oskusteta.  

Raamatus “Kulgemine. Optimaalse kogemuse psühholoogia" annab autor nõuandeid selle kohta, kuidas olla õnnelik. Raamatus tuuakse välja peamised põhimõtted ja näited, kuidas erinevad inimesed on muutnud neid põhimõtteid järgides oma igava ja eesmärgitu elu nautimisväärseks.

 Mihaly Csikszentmihalyi (20.09.1934 – 20.10.2021) oli Claremonti ülikooli psühholoogia professor. Ta oli pikka aega Chicago ülikooli psühholoogiaosakonna dekaan. Ta võitis maailmas tunnustust just oma uurimustega õnnelikkusest ja loovusest, kuid on enim tuntud siiski kui kulgemise “arhitekt". Csikszentmihalyi oli positiivse psühholoogia juhtivaid uurijaid, ta avaldas sel teemal kümneid raamatuid ja toimetas mitmeid artiklite kogumikke.