KOTLERI TURUNDUS

Kategooria
Raamatu kaas
Lehekülgede arv
240
Mõõtmed
155 x 235
Avaldamise aeg
23.09.2007
Tõlkija
Hind
11,50 €
Soodushind
5,50 €
Meie veebipoest on raamat otsa saanud!

Philip Kotleri nimi ei vaja majandus- ja ärijuhtimise alase haridusega inimesele pikka tutvustust. Seda kuuleb hiljemalt turunduse sissejuhatava kursuse esimeses loengus. Kotleri õpik „Marketing Management“ on turunduse peamiseks õppevahendiks olnud juba peaaegu 30 aastat.

Philip Kotler (sündinud 1931) on turundusega tegelenud juba üle 30 aasta. Kokku on ta kirjutanud 25 raamatut, nende seas õpik Marketing Management, mida The Financial Times on nimetanud oma valdkonnas parimaks raamatuks läbi aegade. Paljude jaoks on Kotleri teosed turunduse aabitsaks.

Kotler on arvatavasti teinud rohkem kui keegi teine, tsementeerimaks turunduse kui tõsiselt võetava distsipliini reputatsiooni. Turundusele on Kotler alati lähenenud just juhtimise vaatenurgast, pidades seda kogu ettevõtte strateegia võtmeks. Kotleri pikk akadeemiline karjäär on möödunud peamiselt Chicago Northwestern University’s, kuid loenguid on ta andnud väga paljudes tunnustatud ärikoolides. Õpetamise kõrval on ta aga tegutsenud aktiivne nõustajana ja konsultandina mitmetes kuulsates ettevõtetes, nimetagem vaid – IBM, General Electric, Ford, Michelin, Merck, DuPont. Väga populaarsed on olnud tema turundusealased seminarid nii USAs, Euroopas ja Aasias.

"Kotleri turundus" anti esmakordselt välja kirjastuse The Free Press väljaandel 1999. aastal ("Kotler on Marketing") ning võtab lühidalt kokku kogu turunduse protsessi. Peamiselt põhineb raamat Kotleri loengute sarjal, mida ta on pidanud erinevates maailma ülikoolides.

Raamat koosneb neljast peatükist – strateegiline, taktikaline, haldus- ja üleminekuturundus. Üleminekuturunduse all peab Kotler silmas uut turgu – internetti, mis on juba muutnud ja ka tulevikus oluliselt muudab turunduse protsessi. Head näited teevad lugemise väga huvitavaks, iga peatüki lõpus on esitatud küsimused, mille abil saab oma ettevõtte olukorda hinnata ja loetut meenutada.

Tegemist on esimese eestikeelse Philip Kotleri raamatuga, mis on üllatav, arvestades viimastel aastatel ilmunud majanduskirjanduslike raamatute nimetuste arvu! Neile, kellel ei ole aega Kotleri 700-leheküljelist põhiteost lugeda, on see raamat just sobivaks lugemiseks. See ei ole raamat ainult turundusega tegelejatele, vaid kõigile, kes ettevõtluses tegevad on. Üliõpilastele õppimiseks, teistele edukaks rakendamiseks.

*******

"Turundusteemalise raamatu, seda enam Philip Kotleri sarnase autori teose tõlkimine eesti keelde täidab tühiku meie äri- ja majanduskirjanduse ruumis. Õppejõuna puutun peaaegu iga päev kokku üliõpilastega, kes paluvad soovitada häid eestikeelseid turundusõpikuid. Seetõttu olid mu ootused kõrged ning saan pärast lugemist kinnitada, et need täitusid üsnagi suurel määral."    - Jaanus Palm, EBSi turunduse õppejõud Eesti Ekspress, 20. juuni 2002.