ETTEVÕTTE INIMVÄÄRTUS

Autor
Kategooria
Raamatu kaas
Lehekülgede arv
296
Mõõtmed
155x235
Avaldamise aeg
18.10.2004
Tõlkija
Toimetaja
Hind
20,10 €
Soodushind
12,80 €
Meie veebipoest on raamat otsa saanud!

"Inimesed on meie kõige olulisem vara" on tänapäeva ettevõtluses väga tihti kõlav loosung, kuid kas me saame seda ka tõestada? Tunnustatud inimkapitali ideoloogi Andrew Mayo uus raamat aitab seda teha. Ettevõtlus on jõudnud uude ajastusse, kus organisatsioonide intellektuaalne kapital on palju olulisem kui traditsiooniline "riistvara". Edu alus on väärtus. Ja vaid inimesed suudavad anda ja luua väärtusi aktsionäridele, olgu tegemist siis era- või avaliku ettevõttega.
Kuigi ettevõtte juhte pommitatakse uute ideedega, kuidas kõike paremini teha, juhivad nende elu siiski numbrid. Probleemiks on juhtimisarvestus, mille tegevuse aluseks on varade, kohustuste ja kapitali sajandivanused definitsioonid. Kahjuks ei saa inimeste väärtust hinnata ja mõõta traditsiooniliste põhimõtete järgi.
Raamatus "Ettevõtte inimväärtus" seab Andrew Mayo tänased juhid väljakutse ette – leida viis monitoorida, mõõta ja juhtida äri kõige otsustavamat ressurssi, milleks on inimkapital. Võttes eeskujuks Kaplani ja Nortoni tasakaalus tulemuskaardi, tutvustab Mayo inimkapitali monitori, mis võimaldab igal organisatsioonil monitoorida ja juhtida oma suurimat vara. Ta pakub mõistlikke kvantitatiivseid meetodeid mõõtmaks kolme põhilist ala – inimeste väärtus indiviididena, nende panus nii rahalisse kui mitterahalisse lisandväärtusesse ja keskkond, kus nad töötavad.
Inimeste panuse olulisust organisatsiooni edus on hakatud mõistma rohkem kui kunagi varem. Inimeste juhtimine varana – ja mitte kuluna – on tänapäeva organisatsioonides juhtimise olulisim ülesanne. Andrew Mayo "Ettevõtte inimväärtus" on näidetega varustatud inimkapitali juhtimise õpik.