BRODECKI RAPORT

Raamatu kaas
Lehekülgede arv
336
Mõõtmed
135 x 215
Avaldamise aeg
13.04.2010
Tõlkija
Toimetaja
Hind
13,50 €
Soodushind
13,50 €
Meie veebipoest on raamat otsa saanud!

Philippe Claudel (sünd 1962) on mitmete auhindadega pärjatud romaani autor. Claudeli peetakse uue põlvkonna üheks andekamaks kirjanikuks. Sarnaselt „Hallide hingedele“ võitis „Brodecki raport“ Prantsusmaal kohe ilmudes laia lugejaskonna soosingu ning pälvis 2007. aastal maineka Lütseumiõpilaste Goncourt’i auhinna.

Claudeli seitsmes romaan lahkab autorile iseloomulikus stiilis II maailmasõja järgse Euroopa valulikemaid küsimusi. „Brodecki raport“ on ülesehituselt kihiline: päevikulaadsed episoodid vahelduvad kord süngete, kord hõllanduslike tagasivaadetega kuude ja aastate taha, minajutustaja detailitäpsed looduskirjeldused painajalike, ähmaste unenäopiltidega. Ning selle kõige seob tervikuks autori julmilus poeetika.

Minu nimi on Brodeck ja ma ei puutu üldse asjasse. Mul tuleb seda öelda. Kõik peavad seda teadma. Mina ei ole midagi teinud ja kui ma sain teada, mis oli juhtunud, oleksin soovinud sellest mitte kunagi enam juttu teha, tõmmata oma mälule sõlmed peale, hoida seda köidikutes nõnda, et see püsiks raudupüütud nugisena vait.