AITAB KASVATAMISEST

Autor
Kategooria
Raamatu kaas
Lehekülgede arv
320
Mõõtmed
140x210
Avaldamise aeg
20.03.2024
Tõlkija
Toimetaja
Hind
20,90 €

Aitab kasvatamisest! – see võib kõlada kui provokatsioon, aga nii see ongi. Me kasvatame oma lapsi endiselt eelmiste põlvkondade põhimõtete järgi, ehkki nüüdseks on tõestatud, et vanaviisi-kasvatus ei toimi, sest see pärsib laste õppimist ja arengut.
Pereterapeut Fie Hørby esitleb uut lapsevanemaks olemise viisi, mis tähendab, et sul tuleb vana kasvatusviis varna visata ja julgeda näidata, kes sa oled. Vaid nii saad luua lapsega elukestva sideme ja tõeliselt lähedase suhte.
Hørby toob hulgaliselt näiteid nii oma terapeudipraktikast kui ka omaenda perekonnast, kirjeldades paljude lapsevanemate jaoks igapäevaseid kurnavaid olukordi ning pakkudes nutikaid lahendusi, mis mitte ainult ei võimalda konflikte lahendada, vaid neid edaspidi ka ennetada.
Muu hulgas saad raamatust lugeda, mis juhtub, kui hakkad tähelepanu pöörama kodus valitsevale meeleolule ja lased lapsel end avada tema enda, mitte sinu moodi. Autor õpetab, kuidas moraalitsemisest, kritiseerimisest ja pahandamisest loobudes, ent siiski kindlalt piire seades luua lastele toetav keskkond ning kasvatada enesekindlad ja teistega arvestavad noored inimesed.

Fie Hørby on pereterapeut, kolme lapse ema, kirjanik, lektor, õpetaja ja kolumnist. Tema revolutsiooniline raamat „Aitab kasvatamisest” on autori kodumaal Taanis leidnud laialt kõlapinda ja sellest on ilmunud mitu trükki.

 

Vaata raamatusse!