POOLVEND

Raamatu kaas
Lehekülgede arv
712
Mõõtmed
230 x 150
Avaldamise aeg
15.01.2006
Tõlkija
Toimetaja
Hind
19,74 €
Meie veebipoest on raamat otsa saanud!

On teisipäev, 8. mai aastal 1945, ja Vera, meie ema, seisab Kirkeveieni kuivatuspööningu kaugeimas nurgas ning võtab nöörilt pesu, mis on öö jooksul kuivaks ja pehmeks saanud. Ta naeratab omaette, sirutades käe lõtvade nööride järele, need on pihu vastu karedad ja torgivad, kui ta piisavalt ettevaatlik ei ole. Meie ema Vera seisab seal, üksinda kuivatuspööningul, ta naeratab ja laseb pesupulkadel kukkuda avarasse põlletaskusse ning asetab ühe pesutüki teise järel punutud korvi enda kõrval. Tal on palav ja ta pea on mõtetest tühi, ta on lihtsalt ääreni täis suurt ja kummalist rõõmu, millesarnast ta kunagi varem kogenud pole. Nüüd on ta uus. Sõda on kestnud viis aastat ja ta saab suvel kahekümneaastaseks, tema elu saab alata...

"POOLVEND" on haarav saaga, mis kutsub lugejat kaasa elama kummalise perekonna nelja erineva sugupõlve saatustele kitsukeses Oslo korteris. Loo keskmes on poolvennad Barnum ja Fred: vägistamise tulemusel eostatud Fredi saadavad õpiraskused ja pidevad probleemid, Barnumi isa on vilets hulgus, kes end müügimeheks nimetab. Pärast suguvõsa esiema, samuti abieluväliselt lapsi saanud vanavanaema ehk Vana hukkumist autoavariis jääb Fred tummaks ning kahe venna eluteed viivad lahku – Fredist saab poksija, Barnumist stsenarist, kes loodab rajada filmikunstis uut, "põhjamaade" žanri.

Raamat võitis Põhjamaade kirjandusauhinna aastal 2002, kuid paljud kriitikud peavad seda Nobeli auhinda väärivaks suurteoseks.

LARS SAABYE CHRISTENSENI (sünd 1953) peetakse tänapäeva olulisimaks Norra kirjanikuks. Alates 1976. aastast on ta avaldanud kolm novellikogu, kaksteist romaani ja kümme luulekogu. Tema raamatud on võitnud rohkelt auhindu, neid on tõlgitud pea kõikidesse Euroopa keeltesse. Ta elab Oslos.