KAPTEN SINIKARU 13 JA 1/2 ELU

Autor
Raamatu kaas
Lehekülgede arv
600
Mõõtmed
155 x 235
Avaldamise aeg
05.05.2011
Toimetaja
Hind
22,61 €
Soodushind
6,95 €
Meie veebipoest on raamat otsa saanud!

Raamat kapten Sinikarust viib lugeja enneolematusse maailma, kus fantaasia, huumor ja keelemäng on kontrolli alt väljunud. Sinikaru seikleb Zamoonia mandril, kus intelligentsus on nakkav haigus ja liivatormid nelinurksed, kus iga idülli taga varitseb surmaoht ja kus elavad kõik need olendid, kes meie igapäevasest elust on välja tõrjutud.
Sinikaru kohtab kääbuspiraate, kotervaime, lobalaineid, mägikrimps Fredat ja koopakolli, rändab Magusa kõrbe kaudu läbi Zamoonia Pimemägedest Atlantisesse ja järgib alati oma motot „Elu on liiga väärtuslik, et seda saatuse hooleks jätta“.
Kartmatu kangelane seikleb oma 13nes ja pooles elus muinasjutulisel maal, kus kõik on võimalik – ainult mitte igavus.

Rohkem informatsiooni raamatu ja Zamoonia mandri kohta leiate Interneti-lehelt http://www.zamonien.de

Walter Moers, sündinud aastal 1957, elab Hamburgis. Ta on koomiksijoonistaja, stsenarist ja muuhulgas ka võrratu luiskelugude vestja kapten Sinikaru looja. Raamatus „Kapten Sinikaru 13 ja pool elu“ viib ta oma populaarseima tegelase Zamooniasse ja loob talle seal täiesti erilise maailma. Romaani on tõlgitud paljudesse keeltesse ja ka rahvusvaheliselt on raamatut saatnud suur edu.

Walter Moersi raamat „Kapten Sinikaru 13 ja ½ elu“ nimetati Paabeli torni auhinna nominendiks. IBBY (Rahvusvahelise Noorsookirjanduse Nõukogu) Eesti osakond asutas auhinna 2004. a. eesmärgiga esile tõsta head tõlkelastekirjandust ning väärtustada tõlkijate ja kirjastuste tööd.
Raamatu tõlkis saksa keelest eesti keelde Eva-Liisa Fillbrandt.