VARJUKÜTT

Kategooria
Raamatu kaas
Lehekülgede arv
448
Mõõtmed
140x210
Avaldamise aeg
10.06.2022
Tõlkija
Hind
22,60 €

1944. aasta veebruariööl leitakse Stockholmis Klara kvartalis põranda külge naelutatud naise laip. 30 aastat hiljem mõrvatakse ühes Stockholmi vaikses eeslinnas veel üks naine. Mõrtsuka eriskummaline tegutsemisviis on sama. Jahil kurjategijale on saatuslikud tagajärjed kolmele juhtumiga tegelenud uurijale – 1970. aastatel Britt-Mariele, 1980. aastatel Hannele ja praegu politseis töötavale Malinile. „Varjukütt“ on omapärane ja oskuslikult loodud sündmustikuga põnevusromaan, mis kirjeldab ohjeldamatut tungi iseennast mõista, kuid see on ühtlasi tükike nüüdisajalugu, mis hõlmab ajavahemikku teisest maailmasõjast kuni tänapäevani.

Raamat on eraldiseisev jätk teostele „Unetardumus“ (eesti keeles ilmunud 2021), „Koduloom“ (valitud Rootsi 2017. aasta parimaks kriminaalromaaniks ja pälvinud „Klaasvõtme“ auhinna, eesti keeles 2019) ning „Armuke peakontorist“ (eesti keeles ilmunud 2016).  Rootsi kirjanik Camilla Grebe (sünd. 1968) esimene romaan ilmus 2009. aastal. Ta kirjutas koos oma õe Åsa Träffiga kahasse viiest raamatust koosneva sarja psühhoterapeut Siri Bergmanist.  Seejärel algas koostöö Paul Leander-Engströmiga - nende sarja „Moskva Noir“ kolmest raamatust kaks – „Dirigent Peterburist“ ja „Relvakaupmees Omskist“ – on tuttavad ka Eesti lugejale.  2015. aastast alates on Grebe jätkanud omal käel sarjaga „Tüdrukud ja pimedus“, milles on rootsi keeles seni ilmunud neli raamatut. Sarja esimene teos „Armuke peakontorist“ on tõlgitud juba 21 keelde ning sellest on valminud ka film.  Camilla Grebe kriminaalromaane on nii Rootsis kui Põhjamaades korduvalt auhindadega pärjatud.    

VÕITNUD ROOTSI 2019. AASTA PARIMA KRIMINAALROMAANI AUHINNA  PÄLVINUD SKANDINAAVIA KRIMIKIRJANIKE ÜHENDUSE PARIMA PÕHJAMAADE KRIMINAALROMAANI AUHINNA „KLAASVÕTI“

VAATA RAAMATUSSE!