KÕIKEHÕLMAV ARMASTUS

Autor
Raamatu kaas
Lehekülgede arv
206
Mõõtmed
140 x 210
Avaldamise aeg
08.04.2012
Toimetaja
Hind
11,95 €
Meie veebipoest on raamat otsa saanud!

Targad inimesed mõtlevad teiste peale, nad aitavad teisi nii palju, kui suudavad, ning tulemuseks on õnn. Armastus ja kaastunne toovad kasu nii sulle kui ka teistele. Headus teiste vastu avab su meele ja südame rahule.

Igaüks meist on vastutav kogu inimkonna eest. Me peame mõtlema üksteisest kui tõelistest vendadest ja õdedest ning muretsema üksteise heaolu pärast. Me peame püüdma vähendada teiste kannatusi. Selle asemel et töötada üksnes rikastumise nimel, peaksime tegema midagi sisukat, midagi sellist, mis on tõeliselt pühendatud inimkonna kui terviku hüvanguks.

Selline on minu lihtne religioon. Pole vaja templeid. Pole vaja keerulist filosoofiat. Su enese meel, su enese süda on tempel, sinu filosoofia on lihtne headus.

- XIV dalai-laama

Kui otsid oma elus õnne ja rahulolu, siis ei ole midagi olulisemat kui armastust jagada ja seda vastu saada. Aga kui hästi me mõistame armastuse erilist võimet meid muuta? Kas me oskame tõeliselt arendada ja väärtustada selle hindamatuid ande?

Oma raamatus „Kõikehõlmav armastus“ esitab Tema Pühadus, Nobeli preemia laureaat dalai-laama lihtsa ent valgustava programmi, kuidas muuta enesekesksus väljapoole suunatud kaastundeks. Toetudes harjutustele ja meetoditele, mis loodi Tiibeti kloostrites enam kui tuhat aastat tagasi, juhib dalai-laama meid läbi seitsme olulise astme.

Esmalt õpime seda, kuidas saada lahti oma negatiivsest kalduvusest teisi lahterdada. Saame teada, kuidas arendada ja säilitada ümbritsevate inimeste suhtes positiivset hoiakut ja kuidas seda suhtumist siis üha laiendada. Kui mõtleme selle headuse peale, mida oleme tunda saanud oma lähedaste sõprade poolt, eriti lapsepõlves, siis õpime neile samaga vastama ning õpime aitama teisi inimesi nende pikaajaliste sihtide saavutamisel. Kui tegutseme teiste hüvanguks, siis arendame sellega kaastunnet, seda armastuse kõikihõlmavat palet.

Selles selges ja arusaadavas raamatus aitab Tema Pühadus dalai-laama avada meil oma süda ja meel piiritu armastuse kogemusele, mis muudab kõiki meie suhteid teiste inimestega ning juhib meid lähemale mõistmisele ja virgumisele.

TEMA PÜHADUS XIV dalai-laama, Tendzin Gjatso sündis 1935. aastal Kirde-Tiibetis talupoja perekonnas ja tunnistati kolmandal eluaastal oma eelkäija XIII dalai-laama ümbersünniks. Maailma tuntuima budistliku liidrina reisib ta palju, ta on kõikjal universaalse mõistmise, headuse ja kaastunde, keskkonnast hoolimise ning eelkõige maailma rahu eestkõneleja.

JEFFREY HOPKINS, PhD, tegutses kümme aastat dalai-laama tõlgina. Ta on rohkem kui kolmekümne raamatu autor, Virginia Ülikooli tibetoloogia ja budoloogia emeriitprofessor. Rajas Virginia Ülikoolis läänemaailma kõige laiaulatuslikuma tiibeti budismi akadeemilise programmi. Elab Charlottesville´is, Virginias.