MÄRGID, MIS JUHIVAD ARMASTUSENI

Raamatu kaas
Lehekülgede arv
258
Mõõtmed
230 x 150
Avaldamise aeg
28.03.2006
Tõlkija
Toimetaja
Hind
12,07 €
Meie veebipoest on raamat otsa saanud!

Ma lamasin madratsil hämarduvas ookrivärvi toas ja maalisin küünega õrnalt Arthuri seljale tähti. Selline on tõeline kiri. Nagu puudutus vastu sooja nahka.

Elus on vaid üks väärt ülesanne: üritada võimatut.

Norra moodsa kirjanduse ühe originaalseima ja mitmete auhindadega pärjatud kirjaniku Jan Kjaerstadi romaan räägib kirja ja armastuse maagiast. Teose peategelane on kirjakujundaja Cecilia, ebatavalise tausta ja paljutõotava tulevikuga noor naine. Tänu haruldasele tundlikkusele igasuguste märkide suhtes on ta oma töös reklaami alal ületamatu – kuni juhtub õnnetus ja tema elu võtab hoopis uue pöörde. Märgid õnnetuspaigalt juhivad Cecilia järk-järgult meheni, kellest saab tema elu armastus ja inspiratsioon. Cecilia lugu teekonnast armastuseni kannab erakordne assotsiatsioonijõud, jutustusse on põimitud motiive iidsetest mütoloogiatest ja lühikesi muinasjututaolisi pajatusi. Inspireeriv, võluv ja kaasakiskuv romaan.

JAN KJÆRSTAD (sünd 1953) on üks Norra kaasaegse kirjanduse originaalsemaid autoreid. Pärast teoloogiaõpinguid Oslo Ülikoolis tuli ta 1980. aastal kirjandusse novellikoguga "Maa pöördub vaikselt" (Kloden dreier stille rundt). Nüüdseks on ta kirjutanud lisaks lühilugudele ka arvukalt romaane ning tema teoseid on pärjatud mitmete auhindadega, millest mainekaim on Põhjamaade Nõukogu kirjandusauhind. Ta elab Oslos.