EMPIRE FALLS

Raamatu kaas
Lehekülgede arv
480
Mõõtmed
235 x 155
Avaldamise aeg
30.11.2003
Tõlkija
Toimetaja
Hind
15,78 €
Meie veebipoest on raamat otsa saanud!

Alates oma esimesest romaanist Mohawk (“Mohok”) kuni tema viimase, novellide kogumiku Straight Man’ini (“Sirgjooneline mees”) on Richard Russot paelunud inimlik tragikomöödia. Käesolevas romaanis vaatleb ta lähemalt elu väikelinnas, maa sinikraelises südames.

Maine’is asuv Dexteri maakond, täpsemini Empire Fallsi linnake, on näinud paremaid päevi, kuid viimasel kümnendil on elu veerenud allamäge. Linna paberi- ja tekstiiliettevõtted on üksteise järel suletud ning Whitingi suguvõsa kunagised valdused (millel hoiab silma viimase meesliikme lesk) piirduvad nüüd peamiselt ajast ja arust kinnisvaraga. Samal ajal hellitab töölisklass endiselt lootust paremale tulevikule.

Miles Roby jälgib selle kunagise impeeriumi hukku Empire Grillist – oma nooruse võimaluste allikast, millest on saanud tema rist ja viletsus. Jätnud kolledži pooleli kohustuste tõttu pere ees – ema surivoodil, isa lindprii – pole ta pärast kodukohta naasmist sealt enam lahkunud. Temagi elu pakub peamurdmist: lahutus pooleli, vend vigane ning pankrotistuvas äris partneriks ei keegi muu kui proua Whiting. Kõike seda korvab tütar Tick, keda ta hellalt ja uhkusega läbi teismeea katsumuste aitab.

Tagasihoidliku mehena, keda ümbritsevad minevikusündmused ja unistused, kiriku kutse ja vabrikute hülgamine, elupõliste kaaslaste hool ja vaen, on Miles järjekindel ning asjassepühendatud teejuht Empire Fallsi mitmepalgelises, karmis elus, kus on põimunud isad, pojad ja tütred, elavad ja surnud, rikkad ja vaesed. Kajastades põlvkondade müsteeriume ja inimeste katsumusi, on see ühiskondliku alatooniga romaan ühtaegu ülevaatlik ning valusalt isiklik. Läbinägelikkuse, nõtkuse ja inimlikkusega toob “Empire Falls” esile meie halvimad ja parimad instinktid, meie kõige hullemad unenäod ja lihtsaimad lootused.

2003. aasta sügisel algasid raamatu põhjal filmivõtted, mille produtsendiks ja üheks osatäitjaks on Paul Newman. Osatäitjate seas on veel Helen Hunt, Ed Harris (Miles), Philip Seymour Hoffman, Robin Wright Penn ja Danielle Panabaker (Tick).

Raamatule on kirjutanud järelsõna Hannes Varblane.