VIMM

Autor
Kategooria
Raamatu kaas
Lehekülgede arv
384
Mõõtmed
140x210
Avaldamise aeg
01.04.2023
Tõlkija
Toimetaja
Hind
22,60 €

Max Seeck on saanud hakkama sellega, mida ei ole suutnud ükski soome kirjanik pärast Mika Waltarit: tema teosed on kerkinud raamatumüügi edetabelite tippu nii Euroopas kui ka Ameerikas. Haarav ja tempokas psühholoogiline põnevik „Vimm“ on neist uusim. See on lugu kibestumisest, kadedusest ja parandamatutest haavadest.

Tuntud tööstusmagnaat Eliel Zetterborg leitakse jõhkralt tapetuna oma Helsingi kesklinna kodust. Sissemurdmisest ei ole jälgegi ja ainsaks juhtlõngaks on raamatukogutoa lauale kuhjatud pusletükid. Zetterborgi juhitud ettevõte on kõigest mõne päeva eest teatanud tuhandeid töötajaid puudutavast koondamisest.

Jessica Niemi Helsingi politsei raskete kuritegude üksusest on otsustanud end mõneks ajaks töölt vabaks võtta, et uurida omal käel kummalist surmajuhtumit, mis näib olevat mingil müstilisel moel seotud tema endaga. Aga kui Zetterborgi mõrvaga seoses tuleb päevavalgele üha uusi koletuslikke üksikasju, ei suuda ta eemale jääda ja naaseb tööpostile.

 Max Seeck on 38-aastane Helsingi kirjanik, kes on mõne viimase aastaga kerkinud maailma tuntuimate krimiautorite hulka. „Vimm“ on tema kuues romaan, mis jätkab juba 40 riigis ilmunud „Uskmatu“ (ja Jessica Niemi) lugu.