ON TÕUSNUD TUHAST

Autor
Kategooria
Raamatu kaas
Lehekülgede arv
368
Mõõtmed
140x210
Avaldamise aeg
30.09.2022
Tõlkija
Toimetaja
Sari
Hind
21,70 €

Kaasahaarav uus Skandinaavia krimipõnevik

Kui rahulikul Läänemere saarekesel leiab aset mõrv, kerkivad pinnale mineviku kummitused…
 
Fredrik Fröding oli alles poisike, kui pääses eluga Euroopa suurimast laevakatastroofist, kuid koos Estoniaga lähevad põhja mõlemad tema vanemad. Fredriku venna Niklase uhub laine päästeparvelt merre, ent tema surnukeha ei leita ja Fredrik loodab südamesopis, et vend ei ole hukkunud. 27 aastat hiljem näeb Fredrik Niklast ühe Stockholmi hotelli ees koos selle omanik Adam Cederiga. Fredrik asub Cederit jälitama, et nõuda temalt seletust venna saatuse kohta, kuid siis leitakse Ceder jõhkralt mõrvatuna.
Juurdlusesse on kaasatud Fredriku kunagine õpingukaaslane, praegu Örnsköldsviki politseis töötav kriminaaluurija Sofia Hjortén, kes pärast eraelu kokkuvarisemist Stockholmis naaseb oma kodukanti. Viisteist aastat tagasi oli Fredrikul ja Sonjal põgus suhe, nüüd ristuvad nende teed jaaniõhtul Ulvöni saarel taas. Kui Fredrikut hakatakse mõrvas kahtlustama, on Sofia ainus, kes usub tema süütusse.
Sündmustik toimub peamiselt Örnsköldsvikis ja Ulvö saarel, kus on veetnud oma lapsepõlve ka raamatu autor Lina Areklew ise. „On tõusnud tuhast“ on tema debüütromaan, Ulvö-sarja esimene osa.