TORMIMÄGI

Kategooria
Raamatu kaas
Lehekülgede arv
256
Mõõtmed
140x210
Avaldamise aeg
08.05.2024
Tõlkija
Toimetaja
Hind
21,80 €

Norrbotteni metsarikkas läänis asuvas Stenträskis linnas põimuvad vägivald, igatsus ja saladused, ning taas on toime pandud mõrv.

Stenträski lähedal soos tõuseb jaanipäevapidustuste ajal pinnale surnukeha. Arvatakse, et tegemist on Wiking Stormbergi uppunud abikaasaga, kes on lõpuks üles leitud. Kuid ilmsetel põhjustel teab Wiking, et asi pole nii.
Soost leitud inimene osutub hoopis meheks, kelle surma asjaolude uurimisel põimuvad sajandi seifirööv, inimsuhted ja -saatused läbi aastakümnete ning Vene salaluure kulissidetagune niiditõmbamine. Wikingile, kes peab samal ajal matma ema ning tegelema tema pärandiga, tähendab see leid peadpööritavat reisi tagasi oma perekonna ajalukku.
Lõpuks ei tea ta enam, kes on kes ja kes on ta ise, mis on tõde ja mis vale. Hingerahu leida on võimalik vaid valusate loobumiste hinnaga.

Liza Marklund on rahvusvahelise läbimurdega Rootsi kirjanik, kelle teoseid on üle maailma müüdud enam kui 23 miljonit. Ühtlasi on Marklundi raamatud jõudnud New York Timesi menukite edetabelisse.
Põneva ja kaasahaarava romaaniga „Tormimägi“ saab lõpu Marklundi „Polaarjoone“ triloogia, mille teise raamatu „Soo“ nimetas Jaan Martinson 2023. a üheks parimaks põnevikuks.