TAPPA LAULURÄSTAST

Autor
Raamatu kaas
Lehekülgede arv
352
Mõõtmed
140 x 210
Avaldamise aeg
15.12.2020
Tõlkija
Toimetaja
Hind
20,95 €

 „Laske siniraage niipalju kui te tahate ja tabate, aga pidage meeles, et tappa laulu¬rästast on patt.“

Sellised õpetussõnad annab advokaadist isa Atticus Finch edasi oma lastele, kaitstes loo „tõelist laulurästast“ – musta meest, keda süüdistatakse valge neiu vägistamises 1930-ndate aastate ameerika väikelinnas. Tema tütre, noore Jean Louise'i – Nirksilma – pilgu läbi kirjeldab Harper Lee lopsaka huumori ja vaheda aususega toonase ajastu rassismiprobleeme ja klassivahedest põhjustatud lahkhelisid, ühe mehe vaikset ja visa võitlust õigluse nimel õõnestamas linna südametunnistust, mis on tume eelarvamustest, vägivallast ja silmakirjatsemisest.

„Tappa laulurästast“ põhjustas sensatsiooni 1960-ndate raamatumaailmas ning pälvis tänu intrigeerivale süžeele ja võimsale sõnumile kiirelt ülemaailmse tunnustuse. Teost on trükitud enam kui kolmkümmend miljonit eksemplari (e k esmakordselt 1964), see võitis 1961. aastal Pulitzeri auhinna ja režissöör Robert Mulligani juhtimisel valmis sellest film 1962.

NELLE HARPER LEE sündis 28. aprillil 1926. aastal Alabamas, Monroeville’is. „Tappa laulurästast“ jäi pikaks ajaks tema ainsaks romaaniks.