PANDORA KONGOS

Raamatu kaas
Lehekülgede arv
464
Mõõtmed
135x215
Avaldamise aeg
09.10.2011
Tõlkija
Toimetaja
Hind
17,90 €
Meie veebipoest on raamat otsa saanud!

Kataloonia kirjanik Albert Sánchez Piñol on Eesti lugejale tuttav 2008. aastal ilmunud romaani „Külm nahk“ kaudu. Kirjanik on sündinud 1965. aastal Barcelonas.
Autori esimese romaani “Külm nahk” võtsid ühtviisi hästi vastu nii publik kui ka kriitikud. Romaan on esimene raamat triloogiast, mille teine osa “Pandora Kongos” ilmus aastal 2005.
Kuigi triloogia teine raamat, ei jätku sündmused sealt, kus pooleli jäid, ka tegelased ei kordu; samaks on jäänud vaid eksootiline piiratud tegevuspaik ja ängistav atmosfäär, kus kohtutakse veidrate olenditega – teisega.
Žanriliselt võib “Pandora Kongos” liigitada kui seiklus-, põnevus-, ulme-, õudus-, kriminaal- või armastusromaani. Tegemist on omamoodi metakirjandusega, romaaniga romaanist. Teose üheks peateemaks on kirjandus, autor näitab meile, kuidas raamat suudab tõelust mõjutada, kuidas kirjapandud sõna toidab meie kujutlust.
Thomas Thomson on noor kirjanik, kes saab kaaluka ülesande, kui advokaat Norton palub tal kirja panna oma kaitsealuse Marcus Garvey loo. Mustlasest tallipoissi süüdistatakse Craveri hertsogi kahe poja tapmises Kongo ekspeditsioonil. Lugu peab täitma kaht eesmärki: tõe jalule seadma ja laiadele rahvahulkadele hinge minema. Ent see, mida Garvey Thomsonile jutustab, ületab ka kõige fantaasiaküllasemad seiklusromaanid… 
„Pole olemas tõde, on ainult versioonid. Ja tõde pole muud, kui romaani viimane versioon,“ on Sánchez Piñol öelnud.