MEDICI EFEKT. Pöördelised arusaamad ideede, kontseptsioonide ja kultuuride ristmikul

Kategooria
Raamatu kaas
Lehekülgede arv
264
Mõõtmed
235 x 155
Avaldamise aeg
24.03.2008
Tõlkija
Hind
15,98 €
Soodushind
6,05 €
Meie veebipoest on raamat otsa saanud!

Browni ülikoolis avastatakse, kuidas lugeda ahvi mõtteid. Peakokk segab ootamatuid komponente nagu merisiilikud ja pulgakommid, muutes professionaalse kokakunsti maailma. Insener laenab sipelgate käitumismudelit saagijahil, et töötada välja vaatlusskeemid mehitamata õhusõidukite jälgimiseks sõjapiirkondades. 

 Taoliste teedrajavate ideede juures ei ole kõige olulisem mitte nende avastuste pöördeline olemus, vaid pigem koht, kust need avastused leiti. Frans Johanssoni sõnul muudavad need uuendajad maailma, astudes Ristmikule: kohta, kus ideed moodustavad erinevaid valdkondi ja kultuurid kohtuvad ning põkkuvad, süüdates lõpuks harukordsete uute avastuste plahvatused. 
Johansson nimetab seda uute ideede vohamist “Medici efektiks”, viidates silmapaistvale loovuse plahvatusele, mille tekitas Medici pankuriperekond renessansiaegses Itaalias. Selles põnevas raamatus näitab Johansson, kuidas me saame leida ristmikke omaenda elus ja muuta seal leiduvad ideed teedrajavateks uuendusteks. Johansson selgitab, kuidas kolm liikumapanevat jõudu: inimeste ümberpaiknemine, teaduslike distsipliinide koondumine ja arvutusvõimsuse hüppeline kasv, mis suurendavad ristmike arvu ja liigirikkust.

“Medici efekt” on tulvil ilmekaid lugusid ristmikest, mis ühendavad üksteisest nii kaugel asuvaid valdkondi nagu äri, teadus, kunst ja poliitika. Näited ulatuvad mehest, kes ihuüksinda lõi alfabeetilise süsteemi ja õpetas esimestele tšerokii indiaanlastele kirjakeelt kuni meeskonnani, kes murdis II maailmasõja päevil lahti sakslaste “Enigma” koodi.

Lugeja saab teada, kuidas:

  • lammutada assotsiatiivseid barjääre ja näha probleeme uutmoodi,
  • süsteemitult, kuid eesmärgikindlalt kombineerida erinevaid käsitusi,
  • jätta seljataha tuttavad võrgustikud ja söandada uurida tundmatust, saada üle ebaõnnestumistest ja muuta ristmikel asuvad ideed tegelikkuseks.

Mida sina saaksid õppida rockmuusikast, putukate käitumisest, välisriikide äripraktikast ja meteoriitide esinemisskeemidest? Sa ei saa seda teada, enne kui astud Ristmikule ja uurid järele. Kui juba seal oled, võid hõlpsasti avastada idee, mis muudab maailma. 

Ajakiri Newsweek nimetas “Medici efekti” parimaks innovatsiooni olemust käsitlevaks teoseks.

Raamatu kohta saab lisateavet veebiaadressilt www.themedicieffect.com

Frans Johansson on konsultant, kes kirjutab ja räägib igat tüüpi ristmikest. Varem oli ta Bostonis asuva tarkvaraettevõtte Inca.net asutaja ja tegevjuht ning Baltimore’is ja Rootsis tegutseva tervishoiuettevõtte Dola Health Systems asepresident äritegevuse arenduse alal. Ta on kirjutanud paljudel erinevatel teemadel, alates ärijuhtimisest kuni kalastamise ja fantaasia- ning seiklusmängudeni. 
Johansson omandas ärimagistri kraadi Harvard Business Schoolis ja keskkonnateaduste bakalaureusekraadi Browni ülikoolis. Ta on sündinud ja kasvanud Rootsis ning elab praegu New York Citys.