See raamat on võrsunud kahel Aasia-reisil saadud eredatest elamustest meie omast sootuks erinevast elust. Tähelepaneliku vaatlejana jälgib autor kohalikku elu ja vahendab seda lugejatele, mille muudab eriti huvitavaks tema laialdane teadmistepagas ajaloolase ning etnoloogina. Autor püüab uurida kaasaegse tegelikkuse erinevaid aspekte ning võtta maailma sellisena nagu ta on: kogu tema kirevuses ja vastuolulisuses.
Raamatus kirjeldatud reisid on tänapäeval kättesaadavad enam-vähem igaühele ja matkamiseks piisab ka keskpärasest füüsiliselt vormist. Neil, kes samuti esimest korda Põhja-Indiasse või Lõuna-Hiinasse minemas, võib siit küllaga praktilist kasu tõusta, sest raamatus antud pilt neis piirkondades lihtsat „individuaalturisti” eesootavast on üpris realistlik. Kõik ei pruugi olla alati meeldiv, ent tähelepanuvääriv ja huvitav ikkagi.
Indrek Jääts (sünd. 1971) on hariduselt ajaloolane ja etnoloog, Eesti Rahva Muuseumi teadur. Peamisteks huvialadeks etnilised protsessid, rahvuslus ja rahvuspoliitika Kesk- ja Ida-Euroopas. Põhjalikumalt tegelenud setude ja komidega, kellest kirjutanud kaks monograafiat. Avaldanud hulgaliselt publikatsioone ning teadusartikleid erinevates väljaannetes.
Reisimisest huvitatud juba koolipõlvest peale. Varasemad reisid piirdusid peamiselt endise Nõukogude Liidu alade, Kesk-Euroopa ja Balkanimaadega, hiljem reisinud ka Lääne-Euroopas ning jõudnud koguni Gröönimaale.