Ajaloo voolud kulgevad tihti sügaval ja nähtamatult, jäädes nii argisündmuste varju. Ometi kerkivad nad aeg-ajalt pinnale, luues selgitavaid seoseid ja heites valgust tänapäeva maailmas toimuvale ja inimsoo käekäigule. Nende mõju on vahel vapustav, vahel liigutav, kuid alati on see toonud kaasa suuri muudatusi. Sellistele hetkedele ja päevadele vaatabki käesolev raamat tagasi.
Ajaloolasest autori HYWELL WILLIAMSI välja valitud viiskümmend päeva jäävad ajavahemikku Ateena tsivilisatsiooni tekkest 5. sajandil eKr kuni tänapäevalgi kestva kriisini Lääne ja Lähis-Ida suurjõudude suhetes.
Kahe ja poole tuhande aasta ajalukku mahub sõjavõite ja lüüasaamisi, religioosseid ilmutusi ja intellektuaalseid vastasseise, sotsiaalseid ja poliitilisi revolutsioone, mõrvu ja vandenõusid. Mõni sündmus tähistab uue ajastu algust (näiteks Karl Suure kroonimine), mõni jälle hiilgeajastu lõppu (näiteks Konstantinoopoli langemine). Samas on maailma ajalugu aga mõjutanud ka esmapilgul vähemmärgatavad sündmused, nagu Isaac Newtoni ülikooliõpingute algus, Albert Einsteini relatiivsusteooria avaldamine või telefonipatendi väljastamine Alexander Graham Bellile.