TEADVELOLEK ALGAJATELE

Praeguse hetke ja oma elu tagasivõtmine

Kategooria
Raamatu kaas
Lehekülgede arv
208
Mõõtmed
140x210
Avaldamise aeg
30.06.2022
Tõlkija
Toimetaja
Hind
18,30 €

Õpetaja, teadlane ja praktiseeriv arst Jon Kabat-Zinn, kes näitas esimesena teadveloleku väärtust Lääne peavoolumeditsiini kontekstis, annab sinu käsutusse raamatu, mida võid kasutada kolmel moel: kui mõtiskluste ja praktikate kogumit, mida pisteliselt avada ja uurida; kui valgustavat ja haaravat lugemisvara, mis ühe korraga kaanest kaaneni läbi töötada või kui järk-järgult avanevaid igapäevaseid õppetunde pakkuvat teadvelolekupraktika aabitsat. Nii algajad kui ka kogenud mediteerijad leiavad neilt lehekülgedelt väärt noppeid peamistest Jon Kabat-Zinn´i seisukohtadest ja olulistest praktikatest, näiteks:

•    miks südameheadus on tõelise teadveloleku sünonüüm; •    miks on vaja üha uuesti ja uuesti naasta oma keha ja meelte juurde;

•    kuidas teadlikkusega kokku puutudes vabastavad meie mõtted end justkui ise;

•    kuidas argiaskeldustes oma tähelepanu ja kohalolekut püsivana hoida;

•    millised on kolm peamist kannatusi põhjustavat vaimset tegurit;

•    kuidas teadvelolek ravib, isegi tagantjärele;

•    kuidas võita tagasi oma terviklikkus jne.

 

Teadvel elamise retsept tundub üsna lihtne: keskenda oma tähelepanu üha uuesti ja uuesti sellele, mis parasjagu käsil. Aga kui sa oled seda proovinud, siis tead, et küsimused ja proovikivid siin alles algavad. See raamat pakub kauaoodatud vastuseid, pilguheite ja suuniseid, et aidata meil too muutus läbi teha hetk hetke haaval ning saavutada sügavam, selgem, usaldusväärsem ja armastavam side iseenda ja maailmaga.

 Jon Kabat-Zinn, PhD, töötas välja teadvelolekul põhineva stressileevenduse, mida tänapäeval kasutatakse meditsiinikeskustes, haiglates ja raviasutustes üle kogu maailma. Ta rajas Massachusettsi ülikooli meditsiinikeskuse juurde stressileevenduskliiniku ning keskuse teadveloleku kasutamiseks meditsiinis, tervishoius ja ühiskonnas.

 

VAATA RAAMATUSSE!