MÕJUSTAMISE PSÜHHOLOOGIA

Kategooria
Raamatu kaas
Lehekülgede arv
320
Mõõtmed
155 x 235
Avaldamise aeg
20.09.2022
Tõlkija
Toimetaja
Hind
22,60 €

Uus trükk!

Müüdud üle veerand miljoni eksemplari!

Kuidas mõjutab see info teie suhtumist sellesse raamatusse?

Kui te kasvõi hetkeks mõtlesite, et just selline tõestatud väärtusega ja populaarne raamat võiks teile huvi pakkuda, võis selle põhjuseks olla võimas mõjustamisprintsiip – antud juhul sotsiaalse tõestuse printsiip.

Kas olete kunagi pärast ajakirjade telefoni teel müüjale või maiustusi müüvale lapsele ‘jah’ ütlemist imestanud, miks te just nõustusite tellima ajakirja või ostma šokolaaditahvli, mida te tegelikult ei soovi? Robert B. Cialdini raamat “Mõjustamise psühholoogia. Teooria ja praktika” selgitab praktilises ja arusaadavas keeles, kuidas meid nõustuma veendakse. See pakub suurepäraseid ideid neile, kes midagi müüvad, ja – mis veelgi olulisem – meile kõigile, kes me kaupleme ja ostame. Ühtlasi on see raamat ideaalne lugemismaterjal sotsiaalpsühholoogiat õppivatele tudengitele, suurepärane lugemismaterjal tarbijakäitumise ja reklaami kursuste üliõpilastele ning peaks olema kõigi ärijuhtimise tudengite kohustusliku kirjanduse hulgas.

“See on parim – ning kõige põhjalikumal uurimistööl põhinev – raamat, mis mõjustamisest üldse kunagi kirjutatud. Robert Cialdini oleks võinud ‘nõusolekuturunduse’ edu internetis ennustada juba 10 aastat tagasi!” - Tom Peters, The Tom Peters Group

Maailmakuulsa sotsiaalpsühholoogi Robert B. Cialdini raamat “Mõjustamise psühholoogia. Teooria ja praktika” annab põhjaliku ülevaate sellest, mida on mõjustamise kohta avastatud psühholoogias ning kuidas seda rakendavad inimesed, kelle peamine ülesanne on meie nõusolekut esile kutsuda. Cialdini kirjeldab kuut psühholoogilist printsiipi, mida erinevad mõjustamistaktikad ära kasutavad:

  • vastastikkust,
  • seotust ja järjekindlust,
  • sotsiaalset tõestust,
  • meeldivust,
  • autoriteetsust,
  • nappust.

Kõik need printsiibid on ühiskonna pika ajaloo jooksul välja kujunenud, varasest lapsepõlvest peale iga inimese psüühikasse juurdunud ning pakuvad meile samal ajal asendamatuid juhised igapäevaste valikute tegemisel. Kuid just need omadused annavad neile printsiipidele piisavalt tugeva mõju, võimaldamaks nende abil sundida meid tegema midagi, mida me tegelikult teha ei taha. Cialdini ei räägi ainult sellest, kuidas meid osavalt ninapidi veetakse, vaid ka sellest, kuidas ennast mõjustajate eest kaitsta. Iga taktika jaoks on olemas kaitsetehnika, ning alati on kõige olulisem mõista, mis toimub – sest sageli juhivad mõjustajad meie käitumist enda huvides nii peenelt, et me ei oska mingit mõjustamist kahtlustadagi. “Mõjustamise psühholoogia” lugemine peaks kindlasti aitama sellist manipuleerimist tulevikus läbi näha ja ärakasutajate lõkse vältida.

Robert B. Cialdini on Arizona Riikliku Ülikooli psühholoogia professor, kus ta on saanud ka teeneka kraadiõppe uurimisprofessori aunimetuse. Ta läbis psühholoogia bakalaureuse-, doktori- ja postdoktoriõppe vastavalt Wisconsini, Põhja-Carolina ja Columbia ülikoolides.
Ta on Isiksuse- ja Sotsiaalpsühholoogia Ühingu endine president. Ta on konsulteerinud paljusid organisatsioone, mille hulka kuuluvad näiteks Ameerika Ühendriikide Justiitsministeerium, Coca Cola, Compaq, Ericsson, Glaxo Wellcome, IBM, Kodak, Merrill Lynch ja NATO. Mõjustamise valdkonnas on Cialdini hetkel enim tsiteeritud psühholoog maailmas.
Ta ise kirjutab oma pikaajalise huvi sotsiaalse mõju keerukuste suhtes lapsepõlve arvele – ta kasvas üles tõelises itaalia perekonnas, peamiselt poolakate poolt asustatud naabruskonnas, saksa mõjudega linnas (Milwaukees).