KOKKUTULEMINE

Autor
Raamatu kaas
Lehekülgede arv
256
Mõõtmed
235 x 150
Avaldamise aeg
26.10.2008
Tõlkija
Toimetaja
Hind
15,15 €
Soodushind
3,00 €
Meie veebipoest on raamat otsa saanud!

Romaan võitis Man Bookeri kirjandusauhinna 2007. aastal.

Hegartyte klanni üheksa elusolevat last kogunevad Dublinis oma isemeelse venna Liami peietele. Talle ei toonud surma joomine – ehkki see aitas muidugi kaasa –, vaid see, mis juhtus temaga lapsepõlves vanaema kodus 1968. aasta talvel. Tema õde Veronica oli kohal siis ja on ka nüüd, et surnule seltsi pakkuda.

“Kokkutulemine” on perekonnalugu, Anne Enrighti pilkumatu silma nagu omapärase läätse läbi koondatud ja selitatud. See on ka seksuaalsuse lugu, mis järgib valu ja lunastust läbi kolme põlvkonna – alustades vanaema Ada Merrimanist – ning näitab, kuidas mälestused väänduvad ja perekonnasaladused lähevad mädanema. See on romaan armastusest ja pettumusest, nurjatust himust ja piiritust ihast, ja sellest, kuidas saatus on kirjutatud kehasse, mitte tähtedesse.

“Kokkutulemine” toob värsket verd Iiri kirjandustraditsiooni, ühendades vana lüürilisuse uue vapustusega. Nagu kõigis Anne Enrighti teostes, nii ilukirjanduslikes kui ka mitteilukirjanduslikes, on ka selles söakust, vaimukust ja sisekaemust: tema silmapaistev intelligentsus väänab maailma veidi ning annab selle meile uues ja unustamatus valguses.

ANNE ENRIGHT sündis Dublinis, kus ta praegu elab ja töötab. Ta on avaldanud ühe jutukogu “The Portable Virgin”, mis pälvis Rooney auhinna, ja kolm romaani: “The Wig My Father Wore”, “What Are You Like?” – Whitbreadi romaaniauhinnale esitatud ja Encore’i auhinna võitnud – ning “The Pleasure of Eliza Lynch”. Enrighti esimene aimeteos “Making Babies: Stumbling into Motherhood” ilmus 2004. aastal.