KÕIK ON MÕELDAV: 14 sünget lugu

Autor
Raamatu kaas
Lehekülgede arv
462
Mõõtmed
130 x 215
Avaldamise aeg
15.03.2005
Hind
18,90 €
Soodushind
9,50 €
Meie veebipoest on raamat otsa saanud!

Ma korjasin kaardipakist välja kõik potid ja ühe jokritest. Ässast kuningani oli kaartide väärtus 1–13, jokri väärtus oli 14. Segasin need ja hakkasin endale jagama. Lood said ritta seatud kaartide väljatuleku järjekorras, aluseks kirjastaja saadetud nimekiri. Tegelikult tekkis nii päris hea tasakaal kirjanduslike lugude ja puhtalt hirmujuttude vahel. Ma lisasin iga loo ette või järele selgituse, lähtudes sellest, kuhu see paistis paremini sobivat. Järgmise kogumiku aitavad reastada tarokikaardid. -- Stephen King

Stephen King on maailma tuntuimaid õuduslugude autoreid; tema enam kui 40 raamatut kuuluvad ülemaailmsete bestsellerite hulka ning nende põhjal on lavastatud verdtarretavaid õudusfilme. Käesolev kogumik, mis näitab Kingi annet selle täies hiilguses, sisaldab 14 erinevat lühilugu – žanr, mida King näib kõige paremini valdavat.

Alates sissejuhatusest ja süngelt lummavast avaloost “Lahkamispalat nr 4” kuni “Õnneraha” viimaste lehekülgedeni viib Kingi vaieldamatult meisterlik keelekasutus lugejat paratamatult judinaid tekitavale tundele, et King on tõesti ühenduses tumedate jõududega. Raamatusse on koondatud Kingi parimad lood läbi aegade, kaasa arvatud O. Henry auhinna võitnud “Kuulisõit”, mis avaldati algselt e-raamatuna, kartuses sellest kujunevat tavaraamatute kirstunaela. Esimest korda paberile jõudnud lugu räägib Alan Parkerist, kes asub pöidlaküüdi abil teele oma sureva ema juurde – paraku viib see reisimismeetod teda kaugemale, kui ta oleks iial osanud arvata. Kõige tulihingelisematele Kingi fännidele on suurimaks maiuspalaks kindlasti “Eluuria väikesed õed”, esmakordselt kogumikus “Legendid” ilmunud lühiromaan, mille tegevus toimub Kingi pidevalt laienevas Sünge Kantsi universumis. Samuti on kogumikus lood “See tunne, mida saab väljendada ainult prantsuse keeles” (kaasahaarav lugu põrgust naise hinges), “1408” (kummituslike reisijuhtide autor satub silmitsi oma suurima hirmuga), “Kõik on mõeldav” (raamatu nimilugu poisist, kelle unistuste töö kujuneb tõeliseks õudusunenäoks), “L. T. teooria lemmikloomadest” (üllatava lõpuga lugu abielulahutusest) jt. Ei saa öelda, et Kingi raamat sobiks öökapiraamatuna rahulikku und tooma, kuid samas on see kaasakiskuv ja põnev lektüür, mis imeb endasse kõik need, kes tüdinud rahulikest ja rutiinsetest olukirjeldustest või läägevõitu armastusromaanidest.

Lugude saateks esitab King tutvustavad esseed, mis avavad lugejale konkreetse loo tausta ja autori kavatsusi.