Autor kirjeldab harivalt, teaduslikult põhjendatult ja humoorikate näidete abil teismelise aju ning annab terve hulga konkreetseid näpunäiteid ja nõuandeid, et luua parem suhe ja dialoog selles eas noorega. Teismeeas toimub suur aju ümberkorraldus, ja kui see noort „tabab“, võib see kõigi jaoks olla segadust tekitav. Aga mida rohkem teismelise ajus toimuvast tead, seda kergem ja parem on nii sul kui ka teismelisel.
Eesti parimate spetsialistidega koostöös sündinud raamat varustab vanemaid vajalike teadmiste ja nõuannetega, et saaksime olla oma lastele digimaailmas abiks ja toeks.
Saksamaa suurima vanemateblogi autorid aitavad kasvatada lapsi armastusega ja närve kulutamata, nii et igapäevaelu ei varjutaks stress ja karistused. Nad annavad nõu, kuidas arendada lastes vastutustunnet, empaatiat ja austust.
Raamatu kaante vahel on suur hulk harjutusi: lastejoogast tantsuni, kunstikatsetusi ja meisterdamist, näitlemist ja improviseerimist, abi meelerahu leidmisel ja nippe tööks tunnetega ning inspiratsiooni elu tähistamiseks.
Paljud lapsed kogevad iga päev pragamist ja noomitusi. Kui laps tujutseb, karjub ja lööb, võib lapsevanemal olla raske rahulikuks jääda. Kergem on häält tõsta ja vastu karjuda. Ent pidevad tülid ei õpeta last oma tunnetega toime tulema ja konflikte hoopis lisandub.
Mida saab lapsevanem teha, et laps endast lugu peaks. Raamatu autor on Taani tuntud pereterapeudi Jesper Juuli käe all õppinud Petra Krantz Lindgren, kes oma igapäevatöös koolitab ja nõustab lapsevanemaid, õpetades neile, kuidas luua oma lastega vastastikku austavat suhet.
Selles raamatus on toodud üle kuuekümne tegevuse, mis aitavad vanematel oma last olulistel arenguetappidel rõõmustada, julgustada ja toetada. Rõhk on lõbul ja mängul, mille kaudu hakkab laps oma ümbrust avastama.
Kes on "tänapäeva lapsed"? See on laste uus põlvkond – vastuvaidlematult kaugemale arenenud kui eelmised põlvkonnad –, kes on tulnud meie maailma väga eriliste annetega.
Koolikiusamine on levinud kõikjal maailmas, tavaliselt rohkem algklassides ja üleminekul algklassidest põhikooli. Poiste omavahelised konfliktid on otsekohesemad ja avalikumad kui tüdrukutevahelised; tüdrukute kiusamine on tihti varjatud, kujutades endast kiusatava tõrjumist ja tema seljataga mustamist
Selle raamatu ülesanne on muuta vanemaid teadlikumaks ja teavitada neid sellest, mida omandab laps isiksuse arengu käigus esimese seitsme eluaasta jooksul.