Mahetoit – milleks see? Kallis, kättesaamatu, tülikas...
Et midagi muuta, tuleb seada siht, mida just nüüd ja kohe ei saavuta, aga mille poole sammumine paneb teid nägema toitu, toidu hankimist ja valmistamist hoopis uues valguses. Kevadel viskate ehk mulda elu esimesed seemned, küpsetate elu esimese rukkileiva ja teete ise õunamahla. Järgmisel aastal rajate kasvuhoone ja istutate viljapuud. Nii tasapisi oma tegemisi kasvatades ja tegemiste vilju nautides hakkate märkama kiirtoidukultuuri, poolfabrikaatide ja valmistoitude ajastu vildakust.
Kuhu meil kiiret on? Toit on energia, toit ühendab, toit on ajaviide ja seltskond. Pole vaja kiirustada ei toitu kasvatades, hankides, valmistades ega süües. Mahedalt söömine on elu loomulik osa, mille poole tasub püüelda. „Puhta toidu raamat“ on sellel kohati künklike muudatuste teel toetavaks kaaslaseks.
„Puhta toidu raamatust“ leiab mahetoitumise kohta hulgaliselt teavet ja retsepte. Mida tähendab mahetoit? Mis vahe on biodünaamilisel toidul, mahetoidul ja ökotoidul? Kuidas kasvatada ise biodünaamilist toitu? Kas kõiki toiduaineid on võimalik tarbida vaid mahedal kujul? Lugeja leiab ka esmased põhimõtted ja soovitused mahetoidule üleminekuks. Kuidas leida sobilikku toitu ja mida pakutavast valikust eelistada? Miks peaks toidu kõrvale joomist vältima? Milline võiks olla aastaaegadest lähtuv toitumine? Kuidas toituda mahetoidust nii, et sellest ei kujuneks väga kulukas elustiil? Raamatu autorid püüavad kõigile neile küsimustele vastuseid leida. Lisaks on raamatus ka mahetoidu retseptid.
KAARINA NAUR on pika kogemusega professionaalne kokk ja alternatiivterapeut, kelle tänane toiduga kokkupuude on isiklikum kui kunagi varem. Toiduvalmistamise kursusi korraldades, soovijate toidutellimusi täites ning klienti nõustades paneb Kaarina sinna kogu oma südame ja teadmise. Ise kiivalt mahetoitumise põhimõtteid jälgides on ta innukas mahe-eluviisi propageerija ja tegevusega toetaja.
ÜLLE HÕBEMÄGI raamaturiiuli raamatud algavad enamasti sõnadega „Food“ ja „Nutrition“. Kuni läinud aastani jäi selle salakire ehk kogunenud toitumisteadmiste väljundiks vaid oma pere ja ajakirja „Anne“ veergudel toitumisest kirjutatu. Professionaalse kannapöörde tingis asjaolude kokkulangemisel võimalus toitumist õppima asuda. Täna töötab Ülle toitumisnõustajana ja sihib unistustes terapeudi kutset.