NULLPUNKT

Autor
Raamatu kaas
Lehekülgede arv
368
Mõõtmed
130 x 200
Avaldamise aeg
18.04.2010
Toimetaja
Hind
11,90 €
Soodushind
9,90 €
Meie veebipoest on raamat otsa saanud!

See on lugu probleemsest kodust ja halvast koolist pärit Johannesest, kel õnnestub end ühte Tallinna eliitkooli sisse rääkida. Paraku avastab ta peagi, et klassikaaslased on ta jõuliselt heidikustaatusse taandanud. Kui Johannese elupüramiidi kolm peamist tahku – kodu, sõbrad ja kool – kokku vajuvad, mõistab ta, et on jõudnud nullpunkti. Nii töötab ta välja skeemi, kuidas saavutada populaarsus ja aktsept, ning hakkab seda mineviku survest ja oleviku löökidest hoolimata jõuliselt rakendama. Autor on öelnud: „Ma tean, kui raske võib koolis olla, aga ma tean ka, et negatiivsed olukorrad ja halvad kokkusattumused võivad olla hoopis väikesed sammud millegi suure ja parema suunas. See raamat on iseenda loomisest: sa võid olla see, kes tahad olla, ja elada täpselt sellist elu, nagu soovid, sõltumata sind ümbritsevast ja süüdistamata kedagi.”

Romaanist on valminud ka illustreeriv treiler, kus teiste seas jagavad koolielu rõõme ja muresid Birgit Õigemeel, Lenna Kuurmaa, Rain Tolk, Marko Leht, Martin Saar, Jana Kask, Marilyn Jurman, Nele-Liis Vaiksoo, Marta Vaarik, Anatoli Taifitšuk, Agnes Aaliste, Kene Vernik, Getter Jaani, Anis Arumets jpt.

Treilerit näeb siit: http://www.youtube.com/user/raamatnullpunkt

Raamatu ametlik esitlus toimub 28. aprillil kell 18 Solarise keskuse Apollo raamatupoe kohvikus.

Autorist: Margus Karu sündis 1984. aastal Tallinnas. 2003. aasta kevadel alustas õpinguid Tallinna Ülikoolis filmirežii erialal. Praegu töötab ta produktsioonifirmas reklaami- ja filmiprodutsendina ning on võitnud mitmeid erialaseid auhindu. „Nullpunkt” on autori esimene romaan.

Teised raamatust:

Sass Henno, kirjanik:
Kui ma Margusega 2003. aasta sügisel Tallinna Pedagoogikaülikooli režissööride kursusel tuttavaks sain, ei osanud ma aimatagi, et seitse aastat hiljem saavad meist kolleegid ka kirjandusmaastikul. Täna on mul kogu südamest hea meel, et see nii on läinud. Ja ma olen kindel, et ma pole ainus. „Nullpunkt” räägib teile täpsemalt, miks.

Jim Ashilevi, kirjanik:
See on lugu ohjade haaramisest. Mitte oma elu väljateenimisest, vaid oma elu tegemisest. Otsusest olla see, kes oled. Otsusest olla hea. Tahtest olla õnnelik, ilma et keegi seda õpetada oskaks. See on saamislugu.

Peeter Helme, kirjanduskriitik ja kirjanik:
„Nullpunkt” on tugev ja läbitunnetatud romaan. See on noorteromaan sõna parimas mõttes. Autor on osanud suured tunded – nii meeldivad kui ka ebameeldivad – panna hästi toimivasse tasakaalu ning luua usutavad tegelased ja kaasakiskuva tegevustiku, mida on põnev lugeda ning kus kõik otsad sõlmuvad lõpuks kenasti kokku ja kõik küsimused saavad loogilise vastuse.

Eia Uus, kirjanik:
See on esimene raamat, kus tunnen ära oma põlvkonna- ja kogemuskaaslased. „Ajastu hõng” on igati teema: keel, muusika, brändid, hierarhiad, tänavad, tüpaažid, argi- ja pidupäevad nagu minagi neid tean. Margus Karu detailides pesitseb elu. See on üks väheseid tekste, mis on mind pannud avalikus kohas lugedes valjusti naerma, kuigi meeleheidet siin ju jagub. Traagika läbi huumoriprisma ongi kõige traagilisem, eks? Sellest raamatust tundsin puudust oma teismeliseeas.

Vaata ka raamatu arvust Eesti Päevalehes