KUNST OLLA KEERULISES MAAILMAS ÕNNELIK

Kategooria
Raamatu kaas
Lehekülgede arv
346
Mõõtmed
140 x 210
Avaldamise aeg
11.07.2012
Tõlkija
Toimetaja
Hind
15,95 €
Meie veebipoest on raamat otsa saanud!

Kuidas me saame leida õnne ja elu mõtet tänapäeva maailmas, mis tundub olevat tulvil muresid? Tema Pühadus dalai-laama on oma elus tohutult kannatanud, kuid ometi on ta alati naeratav ja rahulolev. Kuidas ta seda suudab?
Raamatus „Kunst olla õnnelik muredest vaevatud maailmas“ tutvustab doktor Howard Cutler lugejatele dalai-laama filosoofiat, kuidas saavutada meelerahu ja leppida paratamatute katsumustega. Üheskoos uurivad need kaks meest paljusid probleeme, millega praegune maailm silmitsi seisab, ja näitavad, kuidas otsida muredele leevendust ja leida oma isiklik tee õnneni. Läbi erinevate lugude, meditatsioonide ja sügavate vestluste õpetab dalai-laama ära tundma kultuurilisi mõjutusi ja mõttemalle, mis võivad meid õnnetuks teha, leppima isiklikul tasandil raskustega ning mõistma teiste kannatusi, andes ka oskuse neile kaasa tunda.

Raamatusari “Kunst olla õnnelik” hõlmab seeriat raamatuid õnnelikkuse teemal, mille autorid on Tema Pühadus dalai-laama ja Howard C. Cutler, MD. Raamatutes, kus uuritakse õnne erinevaid tahke nii ida kui ka lääne seisukohast, esindab dalai-laama budistlikku ning Ameerika psühhiaater dr Cutler lääne teaduslikku vaatepunkti. Alates esimese raamatu, “Kunst olla õnnelik. Elamisõpetus” (The Art of Happiness: A Handbook for Living) ilmumisest 1998. aastal on huvi selle teema vastu tõusnud kiirelt kogu maailmas, muu hulgas psühholoogiaharus, mis pühendub õnne ja heaolu teaduslikule uurimisele. Aastate jooksul on dalai-laama ja dr Cutleri koostöö jätkunud ning praegu plaanitakse juba järgmisi sarja “Kunst olla õnnelik” raamatuid.

Tema Pühadus dalai-laama sündis 6. juulil 1935. aastal vaesesse Kirde-Tiibeti põllupidaja perre. Kaheaastaselt tunti ta ära kui kuuesaja aasta vanuse liini 14. dalai-laama, Tiibeti vaimne ja ilmalik juht. Kuueaastaselt algas ta kogu elu kestev budistliku munga koolitus. Alates 1959. aastast on dalai-laama elanud eksiilis Indias Dharamsalas, kuhu ta põgenes pärast tiibetlaste ebaõnnestunud ülestõusu Hiina okupatsiooni vastu. Väsimatud pingutused inimõiguste, maailmarahu ja elementaarsete inimlike väärtuste nimel on toonud talle rahvusvahelise tunnustuse. Dalai-laama on pälvinud mitmeid auavaldusi ja autasusid, sh 1989. aastal Nobeli rahupreemia ja USA Kongressi kuldmedal.
Kui küsida ta rolli kohta elus, annab dalai-laama enamasti vastuseks, et on lihtne budistlik munk. Paljud peavad teda aga meie aja suurimaks vaimseks liidriks ning maailma juhtivamaks budismiõpetlaseks ja -õpetajaks. Ulatuslike reiside ajal kõneleb ta sageli oma elu kolmest kõige olulisemast pühendumusest. Esiteks soovib ta edendada elementaarseid inimlikke väärtusi, mida ta ise tihtipeale ilmalikuks eetikaks nimetab. Teiseks on talle tähtis kooskõla ja mõistmise edendamine maailma suurimate religioonide vahel. Kolmandaks on ta pühendunud Tiibeti teemale – tiibetlaste heaolule. Ta tegutseb oma rahva eestkõnelejana, toetades nende püüdlusi inimõiguste, autonoomia ja vabaduse poole. Kuhu ta ka ei läheks, palub dalai-laama publikult alati siiralt suuremat südamlikkust, kaastunnet, kannatlikkust ja üleüldist vastutustunnet.


Howard C. Cutler (MD), on psühhiaater, menuraamatute autor ja avalik esineja. Dr Cutler on kirjutanud koos Tema Pühaduse dalai-laamaga tunnustatud raamatusarja “Kunst olla õnnelik”, mis on tõlgitud viiekümnesse keelde ning mis on leidnud aukoha bestsellerite nimistus üle kogu maailma. Esimene raamat, “Kunst olla õnnelik. Elamisõpetus” (The Art of Happiness: A Handbook for Living), püsis New York Times’i bestsellerite nimistus üheksakümmend seitse nädalat. Dr Cutler, kes on inimõnne tippspetsialiste ning üks positiivse psühholoogia teerajajaid, korraldab õnne-teemalisi ettekandeid, koolitusi ja kursusi eraisikutele ning organisatsioonidele nii USAs kui ka mujal maailmas.
Dr Cutleril on BA kunstis, BS zooloogias ja meditsiinidoktori kraad Arizona ülikooli meditsiinikolledžist, millele järgnes neljaaastane aspirantuur psühhiaatrias. Tal on Ameerika psühhiaatria- ja neuroloogianõukogu diplom ning ta kuulub Ameerika Psühhoteraapia Ajakirja (The American Journal of Psychotherapy) toimetajate nõukogusse. Dr Cutler on pühendanud oma elu inimestele, aidates neil leida õnne, eneseteostust ja edu. Ta elab praegu Phoenixis Arizonas.