Viveca Sten

Viveca Sten on üks tänapäeva menukamaid Rootsi krimiautoreid.

Ta on sündinud 18. juunil 1959 Stockholmis ning lõpetanud nii Stockholmi ülikooli juura eriala kui ka Stockholmi majanduskooli. Viveca tegi juristina silmapaistva karjääri, kuid otsustas 2011. aastal teha kannapöörde ja pühenduda ainult raamatute kirjutamisele. Tema kõige tuntuma, Sandhamni-sarja tegevus toimub samanimelises saarestikus, mis on talle lapsest saati tuttav: tema pere on juba üle saja aasta seal kõik suved veetnud. Sandhamni lugudes lahendavad mõrvalugusid Nora Linde ja politseiuurija Thomas Andreasson, raamatute põhjal on valminud ka ülimenukas Rootsi telesari, mis on jooksnud ka Eestis.

2020. aasta alguses, nn koroonatalvel, tekkis Vivecal Åres suusaliftide avamist oodates kujutluspilt ühel liftitoolil lamavast surnukehast. Nii sündis uus, Åre mõrvade sari, mille tegevus leiab aset Rootsi tuntumas suusakeskuses. Praeguseks on Rootsis selles sarjas ilmunud kolm raamatut (Eestis kaks).

Viveca ise peab end järjekindlaks ja hoolivaks inimeseks. Ilmselgelt on see tõsi, kui vaadata tema saavutusi: tema raamatuid on müüdud maailmas kokku üle 7,5 miljoni eksemplari!

Viveca on abielus, tal on kolm last ja ta elab Stockholmi lähistel.

 

Viveca Sten