WOLF HALL

Raamatu kaas
Lehekülgede arv
534
Mõõtmed
158x235
Avaldamise aeg
08.11.2011
Tõlkija
Toimetaja
Hind
24,95 €
Meie veebipoest on raamat otsa saanud!

"Lukusta Cromwell hommikul sügavasse vangikongi," ütleb Thomas More, "ja kui sa siis õhtul tagasi tuled, istub ta lõokesekeeli süües pehmetel patjadel ning kõik vangivalvurid on talle raha võlgu."

1520ndate aastate Inglismaa on katastroofi veerel. Kui kuningas sureb ilma meessoost pärijata, võib kodusõda riigi hävitada. Henry VIII tahab kakskümmend aastat kestnud abielu annulleerida ja kosida naiseks Anne Boleyni. Paavst ja suurem osa Euroopast on selle vastu. Kuningale vabaduse taotlemine hukutab tema nõuniku, säravalt targa kardinal Wolsey ning jätab Inglismaa võimuvaakumisse ja ummikseisu. Sellesse ummikusse siseneb Thomas Cromwell – jõhkra sepa poeg, poliitgeenius, altkäemaksuandja, türann ja võluja, kes on võimule tõustes rikkunud kõiki jäiga ühiskonna seadusi ja valmistub rikkuma veel rohkemaid. Ta tõuseb kõrgemale isiklikust murest – noore perekonna ja armastatud eestkostja Wolsey kaotusest – ning rajab endale osavalt teed õukonnas, kus inimene on inimesele hunt. Vastandades end parlamendile, poliitilisele klikile ja paavstivõimule, on ta valmis Inglismaad iseenda ja Henry soovi järgi ümber kujundama.

Hilary Mantel maalib oma ainulaadses stiilis pildi poolvalmis ühiskonnast muutuste keerises, kus inimesed kirglikult ja vapralt võitlevad või lepivad oma saatusega. Tegelasterohke ja sündmustest üleküllastunud "Wolf Hall" manab meie silme ette ajastu, mil isiklikke ja poliitilisi saatusi eraldas vaid juuksekarvapaksune vahe, kus edu toob kaasa piiramatu võimu, kuid üksainus eksisamm tähendab surma.

HILARY MANTEL on kirjutanud üksteist raamatut, nende hulgas "A Place of Greater Safety", "Giving Up the Ghost" ja hiljuti ilmunud "Beyond Black", mis esitati 2006. aastal Orange Prize´i kandidaadiks.
"Wolf Hall" tõi talle 2009. aastal Man Bookeri auhinna.