VALGE TIIGER

Raamatu kaas
Lehekülgede arv
268
Mõõtmed
235 x 150
Avaldamise aeg
08.11.2009
Tõlkija
Toimetaja
Hind
7,86 €
Meie veebipoest on raamat otsa saanud!

2008. aasta Bookeri auhinna võitnud raamat kujutab endast Bangalore'i ärimehe Balram Halwai, kes nimetab end omalaadseks "Valgeks tiigriks", kirju Wen Jiabaole, Hiina peaministrile. Halwai soovib rääkida Hiina peaministrile "täiesti tasuta tõtt Bangalore'i kohta – seda lugupidamisest Hiina rahva vabadusearmastuse vastu ja uskudes, et maailma tulevik on kollaste ja pruunide päralt, nüüd kui meie endine isand, valgenahaline inimene, on end pederastia, mobiiltelefonide ja narkomaaniaga välja kurnanud". 

Halwai lugu uuest Indiast põhineb tema enda edulool kerjusest rikkaks meheks. Rikšaomaniku pojana on ta pärit Pimedusest, mida heidab Indiale Must jõgi ehk Ganges. Ta kirjeldab värvikalt ja satiiriliselt oma kodust viletsust, suguvõsa äärmist vaesust ning lõhet Indias tänapäevalgi valitsevate kastide – Halwai sõnul peamiselt "vatsakad" ja "vatsatud" – vahel, kus kast määrab, kas inimese saatuseks saab olla nahkapandu või nahkapanija...

Aravind Adiga sündis 1974. aastal Madrases ja kasvas Austraalias. Ta õppis Columbia ja Oxfordi ülikoolis. Ta oli ajakirja Time korrespondent Indias, tema artiklid on ilmunud ka niisugustes väljaannetes nagu Financial Times, Independent ja Sunday Times. Ta elab Mumbais. “Valge Tiiger” on tema esikromaan.