PILVEKÄGULA

Kategooria
Raamatu kaas
Lehekülgede arv
528
Mõõtmed
140x210
Avaldamise aeg
11.04.2022
Tõlkija
Toimetaja
Hind
22,70 €

Kolmeteistaastane orb Anna elab Konstantinoopoli müüride varjus koos majatäie naistega, kes teenivad elatist preestrirüüsid tikkides. Rahutu ja uudishimulik Anna õpib lugema ja leiab sellest raamatukogude poolest tuntud iidsest linnast raamatu, mis pajatab loo Aethonist, kes igatseb muutuda linnuks, et ta saaks lennata utoopilisse taevaparadiisi. Anna loeb raamatut oma haigele õele, sellal kui linnamüüre pommitatakse Konstantinoopolit tabanud suure piiramise käigus. Teispool müüri on külapoiss Omeir sattunud kodust kaugele, olles koos oma armastatud härgadega sissetungijate väkke värvatud. Tema ja Anna teed ristuvad.

Viissada aastat hiljem harjutab sõjavangina kreeka keelt õppinud kaheksakümneaastane Zeno ühes Idaho raamatukogus koos viie lapsega kõige kiuste sajandeid säilinud Aethoni loo põhjal kirjutatud näidendiks. Raamatukogu riiulites on aga pomm, mille peitis sinna idealistliku maailmavaatega teismeline Seymour. Olukord on otsekui järjekordne piiramine. Ja sugugi mitte kauges tulevikus on Konstance üksinda tähelaeva Argose kambris ning kopeerib kotiriidetükkidele Aethoni lugu, mida ta isa talle kunagi jutustas. Konstance pole kordagi jalga meie planeedile tõstnud.

Hinnatud ameerika kirjanik Anthony Doerr ( sünd 27. oktoobril 1973) sai üle ilma kuulsaks oma raamatuga „Kõik see silmale nähtamatu valgus“, mis võitis 2015. aastal Pulitzeri ilukirjanduse auhinna. Lisaks nimetatud romaanile on tema sules ilmunud ka novellikogusid ja romaan „About Grace“.