MIDDLESEX

Raamatu kaas
Lehekülgede arv
472
Mõõtmed
235 x 158
Avaldamise aeg
26.11.2003
Tõlkija
Toimetaja
Hind
15,21 €
Meie veebipoest on raamat otsa saanud!

Ma sündisin kaks korda: esimest korda väikese tüdrukuna erakordselt suduvabal päeval Detroidis 1960. aasta jaanuaris; ja siis uuesti teismelise poisina kiirabiosakonnas Petoskey lähedal Michiganis 1974. aasta augustis. Sünnitunnistuses on mu nimeks Calliope Helen Stephanides. Minu uusimas juhiloas (Saksamaa Liitvabariigi oma) on mu nimi esmakordselt lihtsalt Cal.

1974. aasta kevadel avastab toona 14-aastane Calliope Stephanides, Grosse Pointe tütarlastekooli kasvandik, endas kiindumuse ahelsuitsetajast heledapäise klassiõe vastu. Salakesi arenev suhe süvendab Callie kahtlusi, et ta ei ole samasugune nagu teised tüdrukud – nii selgubki, et Cal on pärinud harukordse geenimutatsiooni, mis avaldus tema suguvõsas esmakordselt juba Ottomani impeeriumi aegadel. "Tänu" sellele geenile on Calil mõlema soo sugutunnused. Ja ehkki geeni eepiline teekond on lõpule jõudnud, on Cali odüsseia alles algamas.

Laotudes üle kaheksa aastakümne ja kahe maailmajao, avab Jeffrey Eugenides emotsionaalselt ja kaasakiskuvalt seksuaalse identiteedi kriisi, kreeka-ameerika perekonna saladusi ja intriige.

Raamat võitis 2003. aasta Pulitzeri ilukirjanduse auhinna.