JUTUD I

Raamatu kaas
Lehekülgede arv
312
Mõõtmed
210 x 140
Avaldamise aeg
12.11.2007
Tõlkija
Toimetaja
Hind
15,14 €
Soodushind
5,00 €
Meie veebipoest on raamat otsa saanud!

Ernest Hemingway esimene lühijuttude kogumik ilmus trükist 1923. aasta suvel pealkirja all „Kolm juttu & kümme luuletust“ (Three Stories & Ten Poems), sisaldades lugusid „Meil Michiganis“, „Minu vana“ ja „Keeluajal“. Peagi järgnes teinegi raamat, veel tagasihoidlikum lühipalade kogu “meie ajal” (in our time). Mõlema tiraaž oli tühine – mõnisada eksemplari.

1925. aastaks oli jutte koos juba korraliku novellikogu jagu ning ilmus kord juba kasutatud pealkirjaga kogu „Meie ajal“ (nüüd suurte algustähtedega - In Our Time). Sellele järgnesid „Naisteta mehed” (Men Without Women, 1927) ja „Võitja jäägu võiduta“ (Winner Take Nothing, 1933).

Koondkogu „Viies kolonn ja esimesed nelikümmend üheksa juttu“ (The Fifth Column and the First Forty-Nine Stories) ilmus 1938. aastal ning see on ka käesoleva eestikeelse kogumiku aluseks. Ehkki paljud juttudest on varem eesti keeles ilmunud nii erinevates kogumikes kui ka ajakirjades, on selles raamatus lugude uustõlked Enn Soosaarelt originaalraamatu järjestuses.