FINKLERI KÜSIMUS

Raamatu kaas
Lehekülgede arv
314
Mõõtmed
150x235
Avaldamise aeg
20.12.2012
Tõlkija
Toimetaja
Hind
18,95 €
Soodushind
8,50 €
Meie veebipoest on raamat otsa saanud!

Julian Treslove, BBC endine silmapaistmatu raadioprodutsent, ja Sam Finkler, populaarne juudi filosoof, kirjanik ja teletäht, on sõbrad juba kooliajast. Hoolimata heitlikest suhetest ja väga erinevatest eludest, pole nad siiski kaotanud kontakti teineteisega ega ka oma endise õpetajaga, tšehh Libor Sevcikiga, keda laiem maailm alati eksamitulemustest rohkem huvitas.

Libor ja Sam, kes on hiljuti leseks jäänud, ja Treslove, kes oma segaste ja nurjunud armusuhete tõttu on arvatud kolmandaks auleseks, õhtustavad koos Libori suures korteris Londoni kesklinnas.

See magusvalulik õhtu viib sõbrad tagasi aega, kui nad polnud veel kedagi kaotanud.
Libori juurest lahkudes otsustab Treslove öises Londonis ringi jalutada ja satub poeakna taga mõttesse vajudes ootamatu kallaletungi ohvriks. Ta röövitakse paljaks, ilma et ta suudaks sõrmegi liigutada. Kuid kallaletungist endast hämmastavamad on sõnad, mida Treslove arvas röövli suust kuulvat. See sündmus hakkab tasapisi ja kõigutamatult muutma Treslove’i maailmapilti ja arusaamist iseendast.

„Finkleri küsimus“ on liigutav lugu sõprusest ja kaotusest, eraldatusest ja kokkukuuluvusest ning eluküpsuse tarkusest ja inimlikkusest.   

Kirjanik ja kriitik Howard Jacobson sündis Manchesteris ja õppis Cambridge’is inglise keelt ja kirjandust. Ta on õpetanud Sydney ülikoolis, Selwyni kolledžis, Cambrdge’is ja Wolverhamptoni polütehnikumis, kust ta sai ka inspiratsiooni oma esimeseks romaaniks – „Coming From Behind“. Peale selle on tema sulest ilmunud veel romaanid „The Mighty Waltzer“ (Bollinger Everyman Wodehouse’i auhind), „Kalooki Nights“ (esitatud Man Bookeri auhinnale) ja viimasena paljukiidetud „The Act of Love“. „Finkler’s Question“ tõi talle Bookeri auhinna 2010. aastal. Howard Jacobson kirjutab Independentis iganädalast kolumni ja ta on mitmete dokumentaalfilmide autor.