ARVUD EI VALETA

71 asja, mida peab maailma kohta teadma

Autor
Kategooria
Raamatu kaas
Lehekülgede arv
352
Mõõtmed
140x210
Avaldamise aeg
08.06.2021
Tõlkija
Toimetaja
Hind
19,99 €
Meie veebipoest on raamat otsa saanud!

„Pole ühegi autorit, kelle teoseid ootan ma rohkem kui Václav Smili omi.”  – Bill Gates.

 Kui palju inimesi läks vaja Hufu suure püramiidi ehitamiseks? Kas lennukiga lendamine on ohtlik? Miks võib just vaktsineerimist pidada suurima kasuteguriga investeeringuks? Mis teeb meid õnnelikuks?  

Professor Václav Smil võtab meid raamatus „Arvud ei valeta” kaasa uudseid teadmisi pakkuvale seiklusele, kasutades selleks üllatavat statistikat. Teos on täis fakte, mis panevad hüüatama „Oh, ma ei teadnudki seda!” ning põnevaid ja jahmatavaid näiteid. Tegu on vahva ja teravmeelse seguga teaduse saavutustest ja ajaloost, kus erinevad teemad on liigendatud üksteisega haakuvateks osakesteks. Loetu paneb meid kahtlema paljuski, mida seni tõeks oleme pidanud. Smili missioon on panna faktid maksma. On palju arve, mis ei pruugi valetada, kuid alati on vaja teada, millist tõde nad ikkagi kajastavad.

  Václav Smil on Kanada Manitoba Ülikooli emeriitprofessor, kelle sulest on ilmunud üle 40 raamatu, muu hulgas energia, keskkonna ja rahvastiku muutumise, toidu tootmise ja toitumise, tehnilise innovatsiooni, riskide hindamise ja riikide poliitika kohta. Ajakirjas Nature pole ühegi teise elus oleva teadlase raamatuid rohkem arvustatud kui Smili omi. Ajakiri Foreign Policy nimetas ta 2010. aastal Royal Society of Canada liikmena üheks 100 maailma suurimast mõtlejast.  „Arvud ei valeta" on tema raamatutest esimene, mis mõeldud laiemale lugejaskonnale.

Imehea raamat lõpetajatele kinkimiseks!

 

Vaata raamatusse!