PII ELU

Autor
Raamatu kaas
Lehekülgede arv
360
Mõõtmed
140x210
Avaldamise aeg
09.12.2012
Tõlkija
Toimetaja
Hind
13,95 €
Soodushind
9,90 €
Meie veebipoest on raamat otsa saanud!

Üks poiss.
Üks tiiger.
Ja otsatu Vaikne ookean.
Imepärane ja haruldane lugu, mis võib panna lugeja uskuma Jumalasse.
Kas saab üks lugeja enamat nõuda?

Pii Patel, loomaaia juhataja poeg ja veendunud jumalaarmastaja, tunneb kiindumust mitte ainult oma rahvuse usu, hinduismi, vaid ka kristluse ja islami vastu. Kui Pii on 16-aastane, otsustab tema perekond koos oma loomaaia loomadega emigreeruda Jaapani kaubalaeva pardal Indiast Põhja-Ameerikasse. Paraku läheb laev põhja ning Pii leiab end päästepaadist, kus tema kaaslasteks on hüään, orangutan, haavatud sebra ja 200 kilo kaaluv bengali tiiger. Lühikese ajaga teeb tiiger lõpu kõigile teistele peale Pii.
Kas Pii ja tiiger leiavad tee mandrile? Kas Pii hirm, tema teadmised loomadest ja nutikus aitavad tal niikaua elus püsida?

Yann Martel on sündinud 1963. aastal Hispaanias kanadalastest vanemate peres. Tema lapsepõlv möödus reisides – Alaska, Columbia, Costa Rica, Prantsusmaa, Ontario ja Mehhiko. Reisimist jätkas ta ka täiskasvanuna, elades Iraagis, Türgis ja Indias. Ta on õppinud filosoofiat Trenti Ülikoolis ja töötanud paljudel erinevatel töökohtadel (nõudepesijana, turvamehena, puude istutajana), kuid 27-selt asus ta kirjutama ning tegeleb sellega tänaseni. Tema esimene romaan „Self“ ja lühilugude kogu „The Facts Behind the Helsinki Roccamatios“ on tõlgitud paljudesse keeltesse.
„Pii elu“ on kirjaniku teine romaan, mis võitis 2002. aastal Man Bookeri auhinna.