TÜDRUK JÄÄSValdkond:
PK
384
140x210
07.04.2017
Raili Puskar
Lydia Raadik
9789949593644
17.50
 

Tüdruku silmad olid pärani. Huuled paotatud, just nagu tahaks midagi öelda. Keha jääs külmunud … Aga tema polnud ainus.

Töötu noormees leiab Londoni lõunaosas paiknevas pargis paksu jää alt naise surnukeha ja juurdlust kutsutakse juhtima peainspektor Erika Foster. Ilusa noore seltskonnategelasest ohvri elu oli pealtnäha täiuslik. Aga asudes asjaolusid lähemalt uurima, viivad niidiotsad kolme prostituudi tapmiseni – nad kõik leiti kägistatult, käed kinni seotud, Londoni eri paigus veest.

Mis saladust varjab tüdruk jääs? Mida lähemale jõuab Erika tõele, seda lähemale jõuab külmavereline sarimõrvar Erikale. Kas naisel õnnestub tabada tapja enne, kui too uuesti ründab?

Peainspektor Erika Fosteri lugude esimene raamat „Tüdruk jääs“ on ühtlasi Slovakkias elava briti kirjaniku Robert Bryndza esimene põnevik. Seda kõnekam on, et ainuüksi aasta jooksul osteti raamatut ingliskeelsena üle miljoni eksemplari ja 2016. aastal oli „Tüdruk jääs“ nii Inglismaa kui ka Ameerika Amazoni populaarsemaid raamatuid.

Erika Fosteri lood on praeguseks jõudnud juba 26 riigi lugejateni ja kõikjal saadab neid fenomenaalne edu.

Jaan Martinsoni kommentaari Delfis saab lugeda SIIN!

Kommentaarid

Sa tuled koju, väsinud nagu ront. Oled vaadanud päev otsa oma töises kuubikus ekraani. Silmad jooksevad õhtu lõpuks vett ja punetavad nagu vanakurjal. Koju jõudes avastad, et telekast näidatakse vaid kaks aastat vanu sarju. Ja seda isegi järelvaatamisega. See on see hetk, kui tahaks midagi head. Midagi head süüa ja ennast kogu maailmast välja lülitada. „Tüdruk jääs“ on just selline raamat.

See ei ole pühapäevalugemine, vaid tülpinud argiõhtutest välja lülitaja. Lapsed võivad ümberringi lõuata, kuid sinul oled sina ja see raamat. Kerge on astuda omaenda maailmast Londoni tänavatele ja asuda politseioperatsiooni läbi viima. Lihtsate lausetega on edasi antud lugu, mis nagu hea krimisari, ainult et peainspektori kõrval vead juurdlust ka sina. Aina sügavamale suurlinna mülgastesse. Ja ühel hetkel avastad, et kell näitab juba neljandat hommikutundi ja mõrtsukas on ikka veel tabamata.

Kas ma soovitan: jah, eriti siis, kui on tarvis lõõgastust ning välja astumist argirutiinist. Minu puhul päris raamatu lugemine ei väsita pikast tööpäevast kurnatud silmi. Algul ei saa lugu vedama, aga lõpus on tõesti nii, et neelad suurte ampsudega, et aga lahenduseni jõuda.

Kellele see ei sobi: inimesele, kes võtab raamatu lugemiseks aega ja naudib teoseid tükk-tüki haaval. See on inimene, kes naudib keerulist lauseehitust, analüüsib ja seostab teksti pikema aja jooksul. „Tüdruk jääs“ on hea lihtsalt lõõgastumiseks, mis tähendabki kergemat teksti ja vähem selliseid hetki, kus tuleb teksti süveneda.

Killu Timm

Tere.
Kallid raamatusöbrad. Ei taha siinkohal miskit rikkuma hakata, aga hei, pööran lihtsalt lugejate tähelepanu sellele et tegu on taas uue sarjaga, kuna tutvustuses loeb et tegu on sarja avaraamatuga. Seega, kes ei taha taas uue pettumuse osaliseks langeda möelgu ennem ilusti läbi kui esimese raamatu ostab, kas ikka osta vöi mitte. Sest nagu me juba tunda oleme saanud, jäävad selle kirjastuse ilmunud sarjad kahjuks tihti pooleli. Isiklikult mina ei osta, ei suuda taas pettumust taluda, ootan siiani veel poolelijäänud sarjade uusi osasid, mida nagu ma lugesin ei tulegi kunagi. Köiki raamatusöpru tervitades: raamatukoi saaremaalt.

Lisa uus kommentaar

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.