CASABLANCA JUTUVESTJA

Autor
Kategooria
Raamatu kaas
Lehekülgede arv
288
Mõõtmed
140x210
Avaldamise aeg
08.09.2023
Tõlkija
Toimetaja
Hind
20,90 €

1941. aasta Maroko. Prantsusmaa on langenud natside okupatsiooni alla ning 12-aastane Josie on põgenenud koos vanemate ja õega Casablancasse, kus nad ootavad võimalust Ameerikasse pääseda. Elu Casablancas on sama kirgas nagu päike, kõik vaatepildid, lõhnad ja hääled ning siinsed inimesed erakordsed – Josiele avaneb hoopis teine maailm, võrreldes murede ja ohtudega, mis varitsesid kodumaal.

Seitsekümmend aastat hiljem saabub värvikasse sadamalinna Zoe, kes maadleb abieluprobleemidega ja muretseb pisitütre pärast. Välismaalasena on tal uues kultuuris ja keskkonnas keeruline kohaneda.
Ent siis leiab ta tütre toast põrandalaua alt 1940. aastatest pärit päeviku ja väikese puidust karbi. Kunagi sellestsamast aknast Casablanca ja Atlandi ookeani poole vaadanud noore Josie sisemaailm on sedavõrd kütkestav, et peagi hakkab Zoe nägema oma uut kodulinna Josie pilgu läbi. 
Ent kas lisandunud teadmised aitavad tal tragöödiat lootuseks pöörata ja leida tröösti, mida tema murtud süda paranemiseks vajab?

Osaliselt tõsielusündmustel põhinev „Casablanca jutuvestja” on nii Amazonis kui ka Goodreadsis kõrgeimaid reitinguid pälvinud romaan. Autor Fiona Valpy värvikad ja faktiküllased kirjeldused manavad silme ette elutruu pildi pulbitsevast Marokost, kuhu noor naine on saabunud lootusega oma hingehaavu tervendada.
Valpy raamatuid on tõlgitud enam kui 30 keelde. Ajaloolise ajaviiteromaani meistriteoseks peetav „Casablanca jutuvestja” liigutab pisarateni ja pakub unustamatu elamuse.

 

Vaata raamatusse!