AcmeFilmApolloStiina

Autorist

Stephenie Meyer sündis 1973. aastal Connecticutis. Kui ta oli neljane, kolis tema pere Phoenixisse. Ta on oma pere kolmest tüdrukust teine, peale õdede on tal veel kolm nooremat venda. Kõik tema õed-vennad on mingil moel leidnud oma koha ka Vdeviku saaga raamatutes (vanem õde Marcia sarnaneb väga Emilyga, vend Jacob andis nime Bella reservaadisõbrale).

Koolis käis Stephenie Scotsdale’is (Arizona), kus autori sõnul oli igal sügisel mõnel tüdrukul tehtud ninakohendamise operatsioone, kus õpilastel olid läikivad Porsched. Vägagi sarnane sellele koolile, kus käis Bella Swan enne Forksi kolimist.

Ülikoolihariduse sai Stephenie Meyer Brigham Young’i ülikoolist (Provo, Utah), kus ta õppis kirjandust.

„Videvik“ on Stephenie Meyeri esimene raamat. Selle kirjutamist kirjeldab autor kui sõitu Ameerika mägedes ilma turvavööta.

Lemmikautoritena nimetab Stephenie mitmeid klassikuid, näiteks Jane Austen, William Shakespeare, Charlotte Bronte, Daphne Du Maurrier, Louisa May Alcott, William Goldman, aga ka nüüdisaja autoreid, näiteks Eva Ibbotson, Douglas Adams, Janet Evanovich.

Stephenie Meyer on alati väga ausalt tunnistanud, et ilma muusikata ei suudaks ta raamatuid kirjutada. Kõigi raamatute kohta on ta koostanud nn. playlistid. Lemmikutena toogem siiski mõned välja. Absoluutne number üks on ansambel Muse, aga inspiratsiooni ammutab ta ka nende ansamblite lugudest: Linkin Park, Coldplay, Travis, U2, My Chemical Romance jt.

Alguses pandi suure kella külge Stephenie Meyeri kuulumine mormoonide kirikusse (ametliku nimega Church of Jesus Christ of Latter-day Saints), nagu ei suudaks selle koguduse liikmed kirjutada noori köitvaid raamatuid. Nagu me teame, ei ole see tõde. Kuid autor tunnistab, et kirikul on suur mõju tema maailmanägemusele ja eetilistele tõekspidamistele. Teda ajavad naerma ajakirjanike hämmeldunud küsimused a la „miks selline tore mormoonitüdruk vampiirilugusid kirjutab“. ;)

Stephenie Meyer on abielus ja tal on kolm poega – Gabe, Seth ja Eli.