"LA BELLE SAUVAGE" on menukaim noorteromaan

 "LA BELLE SAUVAGE" on menukaim noorteromaan

Phil Pullmani, keda peetakse tänapäeva üheks parimaks inglise kirjanikuks, sulest on nii suurte kui ka väiksemate lugejate rõõmuks üle pika aja ilmunud taas uut lugemist: „Põrmu raamatu“ triloogia avateos „La Belle Sauvage“. Kirjastus Pegasus avaldas raamatu Eve Lauri tõlkes jõulude paiku ja sellest ajast alates on tegu olnud Rahva Raamatu enim müüva noorteromaaniga.
„La Belle Sauvage’i“ algus on olnud hiilgav. Raamat on trooninud Inglismaa laste- ja noorteraamatute müügiedetabeleid ilmumisest saadik ning detsembri algul nimetas Inglismaa suurim raamatupoodide kett Waterstones Pullmani meisterliku teose oma aasta raamatuks.

Kuigi „La Belle Sauvage“ – nagu Pullmani teosed üldse – on mõeldud eeskätt noortele, pakub see nauditavat elamust igas vanuses lugejale. „Pullmani maailm, kus tuttavlik on läbi põimunud enneolematuga, vanaaegne kaasaegsega, mõjub kummastavalt ning köitvalt,“ ütleb lastekirjanduse uurija Krista Kumberg. „On teadust, ja teadvuse salapäraseid kihte, on tekstitagust sõnumit ja mõtlemisainet. Ja on lõpmatult hellust, inimlikkust,“ lisab Kumberg.
„„La Belle Sauvage“ on kirjutatud kõige paremas mõttes bestselleriks – autor tutvustab lugejale kenasti kõiki tegelasi, tegevusi ning raamatumaailma reegleid ja kontseptsioone, enne kui algab peadpööritav intriigide rida“ tutvustab raamatut Peeter Helme.
Philip Pullmani eelmise triloogia „Tema tumedad ained“ avaraamatu „Kuldne kompass“ ilmumisest on möödas pea kaks aastakümmet. Sarjaga võitis Pullman sadade miljonite lugejate südamed ja tema raamatuid on tõlgitud 40 keelde. Kirjanik pälvis sarja eest lugematuid auhindu, sealhulgas maineka Carnegie medali ja Astrid Lindgreni kirjanduspreemia.
Autori uus raamat „La Belle Sauvage“ on aga igati nauditav ja terviklik lugemiselamus ka neile, kes kirjaniku eelmise sarja raamatuid lugenud ei ole. Seda tuli fännidel oodata kaua, kuid ootus on viimaks läbi, uks Pullmani köitvasse maailma on taas avatud.